116,00 TL
82,36 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
33,64 TL
Suçlu Kim? Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786051721460
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Aleksandr Herzen
Aleksandr Herzen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Suçlu Kim? Kısa Özet

  Klasik Rus edebiyatının başyapıtları arasında yer alan Suçlu Kim?, Rus edebiyat tarihinde, saf anlamda ilk *toplumsal* roman olarak değerlendirilmektedir.
  Ünlü eleştirmen Belinski, romanı, çağdaş Rus yaşamını toplumsal ve psikolojik açıdan ele alması bakımından çok önemli bulmuştur.

  İngiliz felsefeci Isaiah Berlin ise *Herzen’in romanı 1840’ların düşünsel mayalanmasında ciddi bir rol oynadı. Toplumsal ve ahlaki anlamda önemli bir yapıttır ve Herzen’in kişiliğinin de mükemmel bir ifadesidir* demiştir.

  Aleksandr Herzen’in *Benim yayınlanmış ilk romanımdır. 1841’de Novgorod’da sürgünken başladım yazmaya ve epey geç, Moskova’da bitirdim,* dediği romanı, 1845-46 yıllarında gazetede tefrika edildikten sonra 1847’de kitap olarak yayınlanmıştır. Rusya’da toprak sahibi zenginlerin hantal ve bayağı yaşantılarını hicvederek eleştirdiği için Çarlık sansürüne de uğrayan Suçlu Kim?, bir yanda gününü gün eden sorumsuz toprak beyleri, diğer yanda mutluluğu arayan genç bir çift özelinde Rus toplumunun panoramasını sunarken, *gayrimeşru ilişkileri* sorgulayarak yolunda gitmeyen beraberliklerdeki asıl suçluyu da aramaktadır…

 • 2. Hamur

Suçlu Kim? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.