185,00 TL
151,70 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
33,30 TL
Sözlükbilime Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786059100984
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Howard Jackson
Howard Jackson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sözlükbilime Giriş Kısa Özet

  ‘Sözcüklerden söz varlığına, söz varlığından sözlüklere, sözlüklerden anadili konuşanlar ve öğreniciler için İngilizce hakkında bilgi sağlanmasına: Howard Jackson’un sözlükbilimi ile ilgili muhteşem girişi, hem sözlük derleme hem de sözlük araştırma konusunda hayranlık uyandırmakta ve bize bu zorluğu takdir etme fırsatı sunmaktadır’.

  Reinhard Hartmann, Exter Üniversitesi, İngiltere.

  Bu kitap, sözlükbilim adı verilen sözlük çalışmalarına giriş için uygun bir kaynaktır.

  Sözcüklerin tanımları ve yazımları için sözlüklere güveniriz. Sözlükler evde ve okulda kullanılır, onlardan mahkemelerde, vaazlarda ve parlamentolarda bahsedilir, hem bulmaca bağımlıları hem de scrabble oyuncuları onlara başvurur. Fakat sözlükler niçin bu biçimleriyle yapılandırılmıştır? Sözlüklerin hangi türleri vardır ve hangi amaçla yapılmışlardır? Kim bir sözlük kullanır ve ne için?

  Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu önemli referans çalışmalarının tarihi, türleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bir genel bakış sağlar. Howard Jackson, sözlüklerin İngilizcenin söz varlığını betimlemek, kullanışlı ve erişilebilir bir referans kaynağı sağlamak ve bu iki işlevi nasıl yerine getirdiklerini ortaya koymak için, anadil sözlüklerinden tematik sözlüklere ve öğrenici sözlüklerine kadar, CD-ROM’da olanlar dâhil, çok sayıda sözlüğü incelemiştir.

  Sözlükbilimde kullanılan terimlerden başlayan, sözcükleri ve bir dilin söz varlığını tanımlayan, daha fazla bilgi edinmek için özetler ve öneriler sunan Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction) özlü ve öğrenci dostu bir kitaptır. Sözlüklerin geliştirilmesi ve kullanım ile ilgilenen herkes için ideal bir kitaptır.
  Howard Jackson, Universitity of Central England’da İngiliz Dili ve Dilbilimi Profesörüdür.

   

 • 2. Hamur

Sözlükbilime Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.