sadsad x
asdasd

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tarihi

Yeditepe Yayınevi

Vefa Kurban

110,00 TL
88,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
22,00 TL
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786057800657
Kapak: Ciltsiz
Vefa Kurban
Vefa Kurban
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tarihi Kısa Özet

    1. Dünya Savaşı bazı imparatorlukların sonunu getirmiştir. Bunlardan birisi de Çarlık Rusya’sıdır. Çarlık Rusya’sının sonu diğer imparatorluklardan biraz daha farklı olmuştur. 1917 Ekim Devrimi’nden sonra 70 yıl kadar dünyadaki uluslararası dengeleri etkileyecek olan önemli bir olay meydana gelmiş ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği kurulmuştur. Bu Birlik, on beş cumhuriyetten oluşuyordu ve dağıldığı 1991 yılında nüfusu 293 milyondu.

    2. Dünya Savaşı sonrasında karşısına büyük devletleri alan SSCB iki kutuplu bir dünyanın oluşumuna neden oldu ve bu süreç kutuplar arasında Soğuk Savaş’la devam etti. Ancak Batı’daki gelişmelere ayak uyduramayan tarihin ilk sosyalist devletlerinden biri olan SSCB, 1991 yılında dağıldı ve tarihin en büyük fakat en kısa ömürlü devletlerinden birisi oldu.
    Elinizdeki bu kitapta, SSCB’nin 70 yıllık serüvenindeki önemli olayları ele alınmıştır. 1917 Ekim Devrimi ve sonrasında yaşananlar, SSCB’nin kuruluşu, yeni kurulan devletin dış ve iç politikaları, Stalin rejimi, yönetim kavgaları, Komintern, Sovyet kültürü, II. Dünya Savaşı ve sonrasındaki süreçte yükselen Generaller, ülkede yaşanan iç kavgalar, Sovyet-Alman ilişkileri, Soğuk Savaş sonrası oluşan uluslararası ortam, savaş sonrasında Sovyet ekonomisi ve SSCB’nin son dönemleri ele alınmıştır.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.