sadsad x
asdasd
65,00 TL
56,55 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
8,45 TL
Sosyoloji Tarihi 6 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Felsefesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786051704487
Kapak: Ciltsiz
Sezgin Kızılçelik
Sezgin Kızılçelik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sosyoloji Tarihi 6 Kısa Özet

    Bu eserde, sosyolojinin kurucu babaları, sosyolojik düşüncenin ustaları ve çağdaş sosyologların öncüleri olan Pareto, Malinowski, Mead ve Park, sosyoloji tarihi çerçevesinde kapsamlı bir araştırma sonucunda Türkiye`de ilk kez bir araya geliyor.

    Bu kitapta, büyük fikir insanları olan Pareto, Malinowski, Mead ve Park`ın entelektüel portreleri, metodolojileri, sosyal teorileri ve sosyolojik düşünceye katkıları detaylı bir biçimde tahlil edilmiştir. Bu metinde, Pareto, Malinowski, Mead ve Park`ın makro sosyoloji geleneği ile mikro sosyoloji çizgisini ilişkilendiren sosyoloji anlayışları ve onların ana eserleri dikkate alındığında sosyolojinin teorik ve metodolojik gövdesinin, çağımızın ruhunun ve bazı temel problemlerinin daha doğru anlaşılabileceği iddia edilmiştir.

    Pareto, Malinowski, Mead ve Park`ın temel sosyolojik fikirlerini merak edenlere… Sosyoloji tarihini yeniden keşfetmeyi arzulayanlara… Sosyolojiye daha geniş bir perspektiften bakmayı önemseyenlere… Sosyolojinin kronik krizleri üzerine düşünmek ve onlara çözüm üretmek isteyenlere... Sosyolojik metodolojiyi ve sosyal teoriyi ciddiye alanlara… Çağımızın ruhunu doğru anlamak isteyenlere…

Sosyoloji Tarihi 6 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.