sadsad x
asdasd

Sosyalizm Çöktü, Çağımız: Milli Demokratik Atatürk Devrimleri Çağı

Gece Kitaplığı
44,00 TL
28,60 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
15,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sosyalizm Çöktü, Çağımız: Milli Demokratik Atatürk Devrimleri Çağı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 235
ISBN: 9786257702812
Kapak: Ciltsiz
Hasan Bayık
Hasan Bayık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sosyalizm Çöktü, Çağımız: Milli Demokratik Atatürk Devrimleri Çağı Kısa Özet

    1942 Ocak’ta Salihli’de dünyaya geldi. İş hayatına 5 yaşında Bisiklet tamircisinde çıraklığa başladı, sonrasında Ortaokul ikinci sınıfta iplik dokuma fabrikasının pamuk tozları arasında devam etti ve İzmir’de motor sanat enstitüsünü bitirdi. Emekli oluncaya kadar tamirhaneler, atölyeler, orta ve büyük olmak üzere çeşitli işyerlerinde; çırak, usta, ustabaşı ve sonunda bakım-onarım müdürü birinci sınıf makine teknisyeni olarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve kısa bir süreliğine Almanya’da çalıştı.

    Siyasi hayata 1967 yılında Salihli’de ve Türkiye İşçi Partisi’nin yönetimde yer alarak başladı. Parti içinde başlayan sosyalizm ve Kürt sorunu tartışmaları rahatsızlık verdiği için ayrıldı. Ankara’da Maden tetkik Arama Enstitüsü’ne teknisyen olarak girdi ve 1968 gençlik hareketlerini Ankara’da ve Fakültelerden takip etti. Almanya’ya gitti, bir buçuk sene sonra Almanların nazilerden kalma anlayış ve davranışlarından Türkiye’ye döndü. 12 Mart’ın gadrine uğrayarak 2 sene Mamak’ta hapis yattı. 1978 yılında Türkiye İşçi Köylü Partisi (TİKP) kurucusu ve İstanbul Birinci Sekreterliği görevinde bulundu.

    12 Eylül darbesi ile aranır durumda iş hayatına döndü. Aldığı bir kararla siyasi gelişmeleri iş hayatının penceresinden ve içinde yer almadan takip etmeye başladı. 2000 yılında emekli oldu, fakat sonrasında bir fabrikanın kuruluşu için çağrıldı ve 2005 yılında iş hayatını noktaladı. 2010 yılında başlayan Anayasa tartışmalarına Milli Merkez’in Salihli Temsilcisi olarak katıldı ve Salihli’de siyasi parti ve dernekleri bir araya getirerek çıkarılacak Anayasaya karşı çeşitli etkinliklerin yapılmasını yürüttü. İş hayatından sonra 1965-66 yıllarından itibaren aklında bir takıntı halinde olan bu kitabı yazmanın araştırmasına kendini verdi. Hastalıkların araya girmesiyle ancak 2020 yılında tamamlayabildi.

Sosyalizm Çöktü, Çağımız: Milli Demokratik Atatürk Devrimleri Çağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.