sadsad x
asdasd

Sorularla Çanakkale Savaşı

Yeditepe Yayınevi
22,00 TL
15,18 TL
%31 indirim
Sorularla Çanakkale Savaşı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786059787345
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Muzaffer Albayrak
Muzaffer Albayrak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sorularla Çanakkale Savaşı Kısa Özet

    Çanakkale Savaşı üzerinde kalem oynatanların çoğunda bir yanılgı olarak; savaşa ve savaşa katılan kişilere bakış açısında şahsi dünya görüşünün ve ideolojisinin belirleyici olduğu görülmektedir. Halbuki doksan küsür yıl önce yaşanan bir savaşı, o günün şartlarına göre değerlendirip, objektif biçimde anlayıp yorumlamak gerekir. İşte bu anlayışı esas alarak bilgi ve belgeye dayalı bir şekilde, yerli ve yabancı kaynaklardan faydalanarak elinizdeki kitap hazırlandı. 

    Çanakkale Savaşı üzerine yazılmış onlarca kitaba rağmen yeniden bir savaş kitabı yazmak yerine, bu kitapta belirlenen sorulara cevaplar verilerek savaş anlatılmaya çalışıldı. Soruları seçerken merak edildiği bilinen ve/veya merak edilmesi muhtemel konular soru haline getirilerek cevaplandı. Cevaplar, mümkün olduğunca teknik tabirlere boğulmadan, genel okuyucuya hitap edecek tarzda, çok uzatmadan ancak çeşitli kaynaklardaki bilgiyi içerecek şekilde "rafine" bir halde verilmeye çalışıldı.

    "Sorularla Çanakkale Savaşı*nda 1. Dünya Savaşı'nın başlangıcından Çanakkale'nin tahliyesine kadar geçen süre içindeki siyasi ve askeri olaylar, deniz ve kara muharebeler, savaş öncesinde ve esnasında öne çıkan isimler ele alındı.

Sorularla Çanakkale Savaşı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.