sadsad x
asdasd

Soru ve Cevaplarıyla Allah-İnsan ve Evren

Rebeze Kitaplığı

Hakkı Saygı

23,00 TL
16,10 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
6,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Soru ve Cevaplarıyla Allah-İnsan ve Evren Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786059093958
Kapak: Ciltsiz
Hakkı Saygı
Hakkı Saygı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Soru ve Cevaplarıyla Allah-İnsan ve Evren Kısa Özet

  "Kitabınızı elime alır almaz özenle ve sevgiyle okudum. Uslubunuzu yadırgamadım.

  Duygularınızda, yorumlarınızda haklısınız. Kitabınızda görülen anlam, Alevilerin, Bektaşilerin İslam dışında olmadığı; ancak Ehlibeyt gibi kendilerine özgü, değişik, gösterişiz, riyasız, özü konuşturmak istedikleridir. Yanlış olanı düzeltmek için çabalarınız, kitabınızda açıkça görülüyor. Sizi candan kutlar, selam, sevgilerimle yüce Allah’a niyaz ederim."

  - Lütfü Doğan Devlet Eski Bakanı ve Diyanet İşleri Eski Başkanı

  Ben Kuran’ın *zâhiri*, yani açık anlamları yerine, daha çok *batini*, yani içsel anlamlarını açıklamaya çalıştım. Hazret-i Muhammed Sallallâhü Aleyhe ve Sellem Efendimiz, bir hadisinde; *ben Kuran’ı ümmetimin en zayıfının anlayabileceği şekilde açıklanmasını istedim. Siz, Kuran’ın gerçek ve gizli (içsel) anlamlarını ise, benim Ehl-i Beyt’imden ve yakın sahabelerimden öğrenebilirsiniz* demişti. Bu hususta Hazret-i Ali Efendimizin torunu, Hazret-i Peygamber’imizin de ikinci göbekten torunu olan İmam Zeynel Abidin, *nice gizli sırlar ve bilim cevherleri var ki, bunlardan bir tanesini söyleyecek olsam, beni puta tapmakla suçlarlar ve kafamı keseler* demişti. Yine bu sırlara vakıf bulunan Ebu Hureyre adında bir sahabe, *Hazret-i Peygamber Efendimizden iki çeşit ilim öğrendim. Ancak bunlardan bir tanesini sizlere öğretmeye izinliyim. ikincisinden tek söz edecek olsam, derhal beni boğazlarsınız* demişti.

  İşte benim anlatmaya çalışacağım konular, Hazret-i Peygamber Efendimizin, insanlara akılları erdiğince açıklayın dediği, İmam Zeynel Abidin’in ve Ebu Hureyre’nin söylemekten çekindiği gerçek ilimlerdir ve sırlardır.

Soru ve Cevaplarıyla Allah-İnsan ve Evren Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.