sadsad x
asdasd
30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Son Zafer - Kutulamare Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihsel Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786051512693
Kapak: Ciltsiz
Hasan Basri Bilgin
Hasan Basri Bilgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Son Zafer - Kutulamare Kısa Özet

  *Övgü dolu söylemlerle tarihe geçen  bir zafer sunumu…*

  Kutulamare; tıpkı Çanakkale Destanı ve Milli Mücadele Zaferi gibi, hiç unutulmamak üzere, tarihin belleğinde ve dünya kamuoyunun zihninde yer etmiş ama Birinci Dünya Savaşı’ndaki büyük kayıplarımızın gölgesinde kalarak bizden bir süre gizlenmiş ibret dolu, güzide bir kahramanlık öyküsüdür!
  1916 yılında İngiltere İmparatorluğu’nu kahrından yasa boğup müttefikimiz olan Almanya ve Avusturya’da bile coşkuyla kutlanan bu zaferi o günün koşullarında doyasıya dillendiremediğimiz gibi, maalesef yakın zamana dek o muhteşem olayı hiç anımsamadık, daha doğrusu onunla coşmaya fırsat bulamadık.

  Ama şimdi ders ve ibret zamanı!

  O günün koşullarına göre bize inanılmaz gelen bu tarihi olayın, gerçek yüzüyle insanımıza yeniden iletilmesi gerekiyordu ki; bu belgesel romanla o ihtişamı yeniden anımsayalım istedik.

  Üstelik gerçek dostla düşmanın kim olduğunu anlayalım ve bize bizden başka kimseden fayda gelmeyeceğini, hem de güvenliğini başkalarına emanet eden milletlerin eninde sonunda hüsrana uğrayacağını bilelim istedik.

  Kutulamare, savaş teknolojisi üstün ve dünya hâkimi görünen bir devlet gücünün, Albay rütbesindeki Türk komutanlar karşısında aldığı, eşine az rastlanır bir mağlubiyetin adıdır.

  Hele İngilizlerin birçok general ve subayla birlikte 13 bin askerinin esir alınıp komutanlarının İstanbul’da misafir edilmesi dillendirilmesi gereken bir önemli olaydır.

  Kutulamare zaferinin detayları arasında Osmanlı’nın neden çöktüğü de anlaşılmaktadır.

  Elinizdeki Kutulamare romanı, bugünü ve yarını yaşayacak olan milletler için büyük bir ibrettir!

Son Zafer - Kutulamare Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.