50,00 TL
38,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Son Sefer Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 100
ISBN: 9786058254121
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
İsmet Değirmenci
İsmet Değirmenci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Son Sefer Kısa Özet

  İsmet Değirmenci, Marmara Adası Gündoğdu Köyü’nden bir deniz aşığı… Ruhu adeta deniz ile yoğrulmuş, öyküleri, şiirleri, hikâyeleri, resimleri, desenleri ve heykelleri ile adını sanat camiasında duyurmuş, sayısız sergisi bulunan çok yönlü bir sanatkâr.

  ‘Son Sefer; Marmara Deniz Eskileri’ kitabı, okurlarına, yazarın gençlik yıllarının anıları ile süslenmiş hikâyeleri, bir zamanlar Marmara Denizi’nde seferler yapan yolcu gemileri üzerinden aktarmaktadır. Bu gemilerle unutulmaz seyahatler yapan kişilere ait güzel hikâyelerin yanında, yok oluşlarına uzanan hazin süreç de, şiirsel bir dille sunulmaktadır.

  Kitap, bunun yanı sıra denizcilik tarihine de kısa ve özlü bir bakış sunmaktadır. 1950’li 60’lı yıllarda doğanların hafızalarında müstesna bir yere sahip olan, Marmara Denizi ve Boğaziçi’nde süzülerek giden vapurlar da kitaba renk katıyor.

  Okuyucuların, o günlere ait kendi yaşantılarından da kesitleri bulabileceği, denizi ve gemileri seven herkese hitap eden, bir solukta okumaktan kendinizi alamayacağınız bir kitap.

 • 2. Hamur

Son Sefer Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.