sadsad x
asdasd

Son Peygamber Hz. Muhammed Seti 4 Kitap Takım

İ`tisam Yayınları

Muhammed Ebu Zehra

700,00 TL
560,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
140,00 TL
Son Peygamber Hz. Muhammed Seti 4 Kitap Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 1700
ISBN: 9786059612234
Kapak: Ciltli
Muhammed Ebu Zehra
Muhammed Ebu Zehra
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Son Peygamber Hz. Muhammed Seti 4 Kitap Takım Kısa Özet

  Birinci Kısım: Burada mucizelerle kuşatılmış doğumundan ve peygamber olarak gönderilinceye kadar olağanüstü hallerle çevrelenmiş hayatından bahsettim. Peygamber olarak gönderil dikten sonra da onun ve Allah yolundaki arkadaşlarının uğradıkları eziyetleri ve dayanıklılıklarını izah etmeye çalıştım. Nihayet İslam kenti olan Medine-i Münevvere`nin ve iman devletinin kurulmasıyla sonuçlanan hicreti anlattım.

  İkinci Kısım: Bu kısımda Hz. Peygamber`in; cihadını, şirki kökten söküp atmasını, Muhammedî davet yolunu açmasını, zor baların saldırılarını ve engelleri ortadan kaldırmasını, müminle re karşı yapılan fitneleri bertaraf etmesini anlattım. Peygam ber efendimiz bu engelleri ortadan kaldırınca İslam daveti engelsiz bir şekilde yoluna devam etti. Eza ve cefalar onu engelle medi. Bu kısım Hudeybiye barışıyla sona ermektedir. Hudeybiye barışı ile müşrikler, artık müminlere bir şey yapamayacaklarını anlamışlar ve onları yenmekten umutlarını kesmişlerdi. Mü`minlerle savaşmaktan aciz kalmışlardı. Arap Yarımada sında söz, imanın olmuş, İslam çağrısı her tarafa yayılır hale gelmişti.

  Üçüncü Kısım: Bu kısımda da Hudeybiye barışından sonra ki safhaları anlattım. Bu safhalarda Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz, Arap müşriklerinin yanında bir güç oluşturan yahudilerle mücadeleye başlamıştır. Artık İslam dini Arap Yarımadasını her taraftan hüküm altına almış, hatta Arap Yarımadasının dışında da yayılmaya başlamıştı. Örneğin Mûte savaşının ardından, artık şeytan Araplar arasında tapınılır bir mabud olmaktan umu dunu kesmişti. İslamiyet, Arap Yarımadasının çevresinde bilinmeye başlamıştı. Peygamber efendimiz mektuplar, elçiler ve seriyyeler göndererek İslamiyet`i etrafta yayıyordu. Şam`daki müminlerin bir kısmını öldüren Rumlara karşı savaşmaya hazır lanıyordu. Sonunda onlarla da savaşılmıştı. İslam davetini teminat altına alması, fitneyi yok etmesi gerekiyordu. Bu kısım, Pey gamber efendimizin irtihaliyle sona ermektedir.

  Allah`ım! Bizi Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem`in nail olduğu hidayetten faydalandır. Bizi onun yolunda yürüyen kullarından eyle. Doğrusu Sen dilediğini doğru yola iletirsin ve şüphesiz Sen her şeye güç yetirensin.

  Muhammed Ebu Zehra

Son Peygamber Hz. Muhammed Seti 4 Kitap Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.