sadsad x
asdasd

Son İbni Sirac'ın Maceraları

Mevsimler Kitap
11,00 TL
8,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Son İbni Sirac'ın Maceraları Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786059275033
Kapak: Ciltsiz
Chateaubriand
Chateaubriand
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Son İbni Sirac'ın Maceraları Kısa Özet

  Bu öykünün yurdundan uzak kalmanın acılarını duymuş ve içinden yurduna tümüyle bağlı bir insanın eseri olduğu kolayca anlaşılır.
  Gırnata'nın ve Elhamra'nın, Kurtuba Camii'nden başka bir şey olmayan ve kiliseye çevrilen bu mabedin görünümlerini kendi gözlerimle yerinde görerek betimledim. Bu betimler, "Paris-Kudüs Yolculuğu" adlı eserimdeki şu satırlara bir ek gibidir:
  "Cadix'ten Kurtuba'ya gittim. Bugün, bu kentin kilisesi olan camiyi hayranlıkla seyrettim. Şairlerin mutluluk ülkesi saydıkları eski "Bètique"yi dolaştım. Andujar'a kadar çıktım ve aynı yoldan Gırnata'ya döndüm.

  Elhamra bana, Yunanistan'ın tapınaklarından sonra bile seyredilmeye değer göründü. Gırnata vadisi pek şirindir ve Sparta vadisine çok benzer. Magriplilerin böyle bir ülkeyi yitirdiklerine yanmaları kolayca anlaşılır."

  ("Paris-Kudüs Yolculuğu", VII. ve sonuncu bölüm.)
  Bu öyküde sık sık Zegrinlerle İbni Siraclar arasındaki serüvenden söz edilir. Bu serüven öyle iyi bilinir ki , bu konuda burada bilgi vermeyi gereksiz buldum. Aslında, öyküde de konunun anlaşılması için yeterince ayrıntı vardır.

Son İbni Sirac'ın Maceraları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.