sadsad x
asdasd

Söğüt'ten Şehr-i İstanbul'a Osmanlı

Bilge Kültür Sanat

Necdet Öztürk

60,00 TL
45,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Söğüt'ten Şehr-i İstanbul'a Osmanlı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786059521284
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Necdet Öztürk
Necdet Öztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Söğüt'ten Şehr-i İstanbul'a Osmanlı Kısa Özet

  Osman: Uç beği atası Ertuğrul’dan devraldığı aşireti beğliğe yükseltir. Beğliğin temel harcına adalet, insaf ve engin hoşgörü katar. En büyük hedefi Bursa’ya kavuşur.

  Orhan: Gazi atası Osman’dan devraldığı mütevazı beğliği devlete yükseltmek için çok çalışır. Rüyalarını süsleyen ve gerçekleştirmek istediği esas gayesi, Rumeli’ye geçmektir. Şehzadesi Gazi Süleyman Paşa Rumeli’ye geçer ve kahramanlık destanı yazar.

  Birinci Murad: Tuna Nehri’nin karşı yakasına geçmek en büyük hedefidir. Kosova Savaşı’nda haçlı güçlerini perişan eder. Balkanlarda Osmanlı yerleşmesini başlatır. Şehzadesi Bayezid’e ilk iki asrın en muhteşem düğününü yapar.

  Yıldırım Bayezid: Niğbolu Meydan Savaşı’nda haçlı güçlerini darmadağın eder. En büyük gayesi İstanbul’u düşürmekti. Bizans’ı haraca bağlar. Timur karşısında cihangirlik davasını kaybeder.
  Çelebi Mehmed: Ankara Savaşı’ndan sonra on bir yıl süren saltanat kavgalarına son verir. Osmanlı ülkesinde yeniden dirilişin timsali olur.

  İkinci Murad: Varna ve Kosova meydan savaşlarında Balkanlı güçleri yere serer. Osmanlı ülkesinde ilim ve kültür faaliyetlerini başlatır.

  İkinci Mehmed: Şehr-i Kostantiniyye’yi şehr-i İstanbul yapar ve de yeni bir çağ açar.

  Söğüt’ten Şehr-i İstanbul’a Osmanlı dünyasını merak edenler bu eser ile öğretici, dinlendirici ve keyif alabilecekleri bir kültür yolculuğuna çıkabilirler.

 • 2. Hamur

Söğüt'ten Şehr-i İstanbul'a Osmanlı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.