330,00 TL
234,30 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
95,70 TL
Siyer-i Nebi Hakkında Bilgiler
Türü: İslami ve Tasavvuf Kitaplar
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786052375174
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Ahmet Gökdemir
Ahmet Gökdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Siyer-i Nebi Kısa Özet

  1-Kitab *Siyer* ve *En Güzel Örnek Hz. Peygamber (sav.)* olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümdeki konular kendileriyle uyumlu tablolar, uygun resimler veharitalarla birlikte ele alınmıştır. Bu manada kitap görsellik açısından zengin bir yapıya sahiptir. İkinci bölümde ise konularla alakalı tablolar şeklinde *Kur’ân İklimi*, *Nebevî Sedâ* ve *Okuma Parçaları* adı altında Sahabe hayatından tablolar verilerek konular içerik açısından zenginleştirilmiştir. Kitabın *En Güzel Örnek Hz. Peygamber (sav.)* isimli bölümü *Hz. Peygamber’in siyaseti*, *Hz. Peygamber Döneminde Kadın*, *Hz. Peygamber’in Çevre ile İlgili Düzenlemeleri*, *Hz. Peygamber’in Eğitim Konusuna Yaklaşımı*, *Hz. Peygamber’e Göre Sosyal Hayatı Olumsuz Etkileyen Davranışlar* konularında olduğu gibi ilginç meseleler ele alınmıştır. Bu konuların anlatımında ise anlaşılabilir olması açısından güncel dilin kullanımına dikkat edilmeye çalışılmıştır.

  2- Kitabın içindeki konu başlıklarının seçiminde kriter olarak MEB lise ders müfredatı gözetilmiştir. Lise ve İmam-Hatip Liseleri ders kitaplarında bulunan tüm konular kitabın içeriğinde mevcuttur. Ancak kitap, ders işlerken öğretmen arkadaşlarımıza farklı ve yardımcı bilgilerin sağlanması açısından yardımcı olmak için okullardaki ders kitaplarının içeriğinden tamamen farklı bir içerikle ortaya konulmuştur.

  3-Kitabın yazımında daha önceki siyer çalıştaylarında özellikle de Siyer Araştırma Vakfı’nın yapmış olduğu siyer dersi ve kitabıyla alakalı çalıştaylardaki eleştiri, tenkit ve temenniler göz önünde bulundurulmuş olup eksik görülen veya eleştirilen durumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Mümkün olduğu ölçüde çalıştaydaki siyer alanıyla alakalı hocalarımızın istekleri dikkate alınmış olup temennileri kitapta son derece önemsenmiştir.

  4- Kitabın yazımında sahih ve muteber kaynaklardan istifade işi ziyadesiyle önemsenmiştir. Kitap yaklaşık 300 ayet, Kütübü’s-sitte’den 750 hadis, sahabe hayatından tablolar, klasik siyer kaynakları ile Hz. Peygamber’den bahseden güncel kaynaklardan müteşekkildir.

  5- Özelde talebenin genelde tüm okuyucuların dikkatini sürekli ve zinde tutmak için kitabın içindeki renk seçimleri ziyadesiyle önemsenmiştir.

  Kitabın içeriğindeki resimlerin ve haritaların seçimi üzerinde titizlikle durulmuştur. Kitapta siyerle alakalı resimlerin orijinal halleri ile güncel durumları mümkün olduğunca yansıtılmaya çalışılmıştır

 • 2. Hamur

Siyer-i Nebi Hakkında Yorumlar