380,00 TL
266,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
114,00 TL
Siyer Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 624
ISBN: 9789754737097
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 162 adet satılmıştır.
Adnan Demircan
Adnan Demircan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Siyer Kısa Özet

    Hz. Peygamber’in hayatını ve yaşadığı dönemi konu alan siyer, İslâm medeniyetinde erken dönemde doğan ilimlerin başında gelmektedir. Hz. Peygamber ve dönemi, Kur’ân’ın nazil olduğu zaman dilimi olması itibariyle Müslümanların, hakkında bilgi sahibi olmaları gereken bir dönemdir. Siyer, bir yönüyle hadis, diğer yönüyle de İslâm Tarihi’yle alakalıdır. Zira Hz. Peygamber’in söz ve davranışlarından bahsetmesi itibariyle hadisin içinde düşünülebilir. Nitekim ilk hadisçilerin aynı zamanda siyerci oldukları bilinmektedir.

    Hz. Peygamber’in (sas) getirdiği evrensel mesajı daha iyi anlamak ve İslam medeniyetinin sosyal, siyasî, dinî, ekonomik, hukuki ve kültürel serüvenini sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmek için İslâm’ın doğduğu ortamı ve Hz. Peygamber’in hayatı ile onun yaşadığı dönemdeki gelişmeleri iyi bilmek gerekir. Bu faaliyet başlarda sözlü olarak, Resûlullah’ın vefatından sonra yazılı belgeler halinde, takip eden yıllarda ise kitaplar telif edilmek suretiyle gerçekleşmiştir.

    Bu kitap, Hz. Peygamber’in hayatını ve dönemini ayrıntılara girmeden, belirlediğimiz çerçeve içinde kalarak anlatmak amacıyla hazırlanmıştır.

  • 2. Hamur

Siyer Hakkında Yorumlar