sadsad x
asdasd

Siyasetname'den Seçmeler

Hasbahçe
13,00
8,71
%33 indirim
Siyasetname'den Seçmeler Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786059964685
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Nizamülmülk
Nizamülmülk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Siyasetname'den Seçmeler Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyasetname'den Seçmeler Kısa Özet

    Yusuf Peygamber (a.s.) niçin atası Hazret-i İbrahim'in (a.s.) yanına defnedilemedi? Halife Hazret-i Ömer (r.a.), iki çocuklu bir kadının kendisine beddua ettiğini duyunca ne yaptı? Halife Hazret-i Ali'ye (k.v.) göre en güçlü insan kimdir? Hazret-i Hüseyin (r.a.), hizmetçisi yanlışlıkla onun elbisesine yemek dökünce nasıl davrandı? Harun Reşid'I gördüğü hangi rüya korkuyla uyandırdı? Gazneli Mahmud'un Hindistan'a on yedi sefer yapabilmesinin sim neydi? Sasani hükümdan Nuşirevan niçin adil sıfatıyla anılır?

    Azududdevle ve Gazneli Mahmud, hırsız kadılann ipliğini nasıl pazara çıkardı? Sultan Mahmud, oğlu borcunu ödemeyip halkın malına göz dikince nasıl bir yol izledi?

    Büyük Selçuklu veziri Nizâmülmülk, geçmişteki hadiselerden ders alıp gelecekte ortaya çıkabilecek tehlikeler hususunda tedbirli olmak maksadıyla Sultan Melikşah'ı ikaz etmek için Siyâsetnâme adlı eserini kaleme almış, eserinde, yukarıdaki gibi birçok soruya cevap veren ibretlik hikâyeler anlatmıştır. Elinizdeki kitapta Siyasetnâme'den seçilmiş örnek hikayeler vardır. Genelde İslam ahlakını ve Türk devlet yapısını yansıtan hikayeleri okuyunca geçmişten günümüze hiçbir şeyin değişmediği, iyi ve kötü devlet adamlarının daima var olduğu bir kez daha görülecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.