sadsad x
asdasd
58,00 TL
45,24 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
12,76 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Siyaset Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Felsefesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 642
ISBN: 9789759956530
Kapak: Ciltsiz
Luc Ferry
Luc Ferry
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyaset Felsefesi Kısa Özet

    Aslında üç ciltten oluşan Siyaset Felsefesi’nin ilk iki cildi, 2002-2004 döneminde milli eğitim ve gençlikten sorumlu bakanolarak Fransız anayasasında *sekülarizm ve okullarda dini sembollerin kullanımı* konusundaki hukuki düzenlemeleri yürürlüğe sokan Siyaset Bilimi profesörü Luc Ferrytarafından kaleme alındı. *Eskiler ve Modernler Arasındaki Tartışma* ve *Tarih Felsefecilerinin Sistemi* başlıklı ciltler, *modernite* döneminin gerçekte aşılmadığını; akıl, evrensellik ve öznellik gibi değerlerin ardından hiç de yas tutmayan yeni bir hümanizmin önümüzdeki *modern dönemde* belireceğini ortaya koyma iddiası taşıyor.

    Sorbonne’da Siyaset ve Ahlâk Felsefesi profesörü olan Alain Renault’nun yine Luc Ferry ile beraber kaleme aldığı üçüncü cilt ise *İnsan Haklarından CumhuriyetçiDüşünceye* başlığını taşıyor ve Fransız İhtilali’nden neşet eden liberalizm-sosyalizm ayrışmasının insan hakları anlayışı üzerinde ne denli etkili olduğunu tartışıyor. Ferry ve Renault bu ayrışmanın aşılamasa bile, çağdaş bir siyaset felsefesi ve siyaset tarzıyla mümkün olduğunca sınırlandırılması gerektiğini savunuyorlar.

    Kant, Hegel ve Fichte’den, Heidegger, Strauss ve Arendt’e büyük filozofların düşünceleri üzerinde şekillenen bir politik meseleler manzumesi olan ve Kıta Avrupası’nın güncel siyasi akım ve tartışmalarına ışık tutacağına inandığımız bu felsefi denemeyi okurumuza sunuyoruz.

Siyaset Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.