Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi 3

Yordam Kitap

Ateş Uslu

224,00 TL
159,04 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
64,96 TL
Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786051725079
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Ateş Uslu
Ateş Uslu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi 3 Kısa Özet

    Uzun yıllarını siyasal düşünce tarihi üzerinde çalışarak ve ders vererek geçiren Doç. Dr. Ateş Uslu’nun on yıllık emeğinin ürünü olan Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi, okurları düşünce tarihinde beş bin yıllık heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. Uslu, kimisi çoğunlukla *büyük* olarak addedilen, kimisiyse adı pek az kimse tarafından hatırlanan sayısız düşünürü ele aldığı üç ciltlik kapsamlı yapıtta, M.Ö. 3000’den başlıyor ve M.S. 20. yüzyıla kadar siyasal düşüncelerin izini sürüyor. Bunu yaparken yalnızca siyaset felsefesi metinlerini değil, şiir, destan, tiyatro oyunu ve söylev gibi başka pek çok türden metni de irdeliyor.

    *Soyut Evrenselciliğe Karşı Eşitlik Talepleri* alt başlığını taşıyan bu üçüncü cilt, anlatısına Fransız Devrimi’yle başlıyor. Avrupa’dan Asya ve Afrika’ya, Latin Amerika’dan Britanya ve ABD’ye pek çok uğrağa ve tüm bu uğraklardaki siyasal ideolojilere, devrimlere ve siyasal-toplumsal dönüşümlere uzanan yolculuğunu 20. yüzyılda sonlandırıyor.

    Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi, her dönemin kendi içinde birtakım değişkenleri olmasıyla birlikte siyasal düşünceler tarihinin büyük bir etkileşimler dizgesi niteliği taşıdığını gösteriyor. Hem siyasal düşünce tarihi ve siyaset felsefesi gibi alanlarda ders alan öğrenciler hem de insanlığın uzun düşünce yolculuğu hakkında derli toplu bilgi edinmek isteyen okurlar için temel bir başvuru kaynağı.

  • 2. Hamur

Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.