sadsad x
asdasd

Siret-i Nebevi’de Bir Gezinti

Önsöz Yayıncılık

Murtaza Mutahhari

50,00 TL
32,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
17,50 TL
Siret-i Nebevi’de Bir Gezinti Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 271
ISBN: 9786056323881
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Murtaza Mutahhari
Murtaza Mutahhari
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siret-i Nebevi’de Bir Gezinti Kısa Özet

    Murtaza Mutahharî bu kitabında, Hz. Muhammed’in (s.a.a.) sîretini konu edinmekte ve O`nun (s.a.a.) hakkında oldukça önemli konuları kendine has yaklaşımıyla ele almaktadır.

    Kitap, Giriş’in dışında sekiz bölüm ve iki ekten oluşmaktadır. Birinci bölümde yazar, sîretin anlam ve çeşitleri üzerinde durmaktadır. Kitabın ikinci bölümü, *Sabit-Pratik Mantık* başlığı altında uygulamada sabit bir mantığa sahip olunup olunmayacağını Hz. Peygamber’in (s.a.a.) sîreti bağlamında ele almaktadır. Üçüncü bölümde, *Sîret ve Ahlâkın Göreceliliği* başlığıyla ahlâkın izafiliği gibi son derece önemli ve karmaşık bir konu, Hz. Muhammed’in (s.a.a.) sîreti çerçevesinde işlenmektedir. Dördüncü bölüm, Hz. Peygamber’in (s.a.a.) sîretine hedef-araç ilişkisi açısından bakmakta olup *Sebepten Yararlanmanın Niteliği* başlığını taşımaktadır. Burada yazar meşrû hedefe gayr-i meşrû bir araçla ulaşmanın doğru olup olmadığını sorgulamaktadır. Beşinci bölümde yazar, dördüncü bölümde ele aldığı konuya devam etmekte ve bu bağlamda Kur’an’da Hz. Davud (a.s.) kıssasıyla ilgili ve Kureyş müşriklerinin ticaret mallarına el konulması konusunda oldukça dikkate değer hususları tartışmaktadır. Altıncı bölümde, tebliğin değeri ve tebliğcinin şartları konu edinilmektedir. Yedinci bölümde, tebliğ metodu üzerinde durulmaktadır. Sekizinci bölümde ise Peygamber’in (s.a.a.) sîretine İslam’ın hızla yayılışı çerçevesinde bakılmaktadır.

    İki ekten birincisi, Hz. Muhammed’in (s.a.a.) kısa hayat hikâyesini ve bazı sözlerinin tahlilini içeren bir konuşmadır. İkinci ek ise Hz. Muhammed’in (s.a.a.) 100 hadisini kapsamaktadır.

  • 2. Hamur

Siret-i Nebevi’de Bir Gezinti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.