sadsad x
asdasd
19,44 TL
14,97 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
4,47 TL
Şipşak Nietzsche Hakkında Bilgiler
Türü: Filozof Kitapları
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9786050922264
Kapak: Ciltsiz
Peter Zudeick
Peter Zudeick
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şipşak Nietzsche Kısa Özet

  Vakti az olanlara, tüm zamanların gelmiş geçmiş en önemli ve en yanlış anlaşılan filozoflarından Şipşak Nietzsche!

  Vakti az olanlara!
  Hayatımızı değiştirenlerin hayatları Şipşak dizisinde!
   
  Tüm zamanların gelmiş geçmiş en önemli ve en yanlış anlaşılan filozoflarından Friedrich Nietzsche, *Ben insan değilim, dinamitim* diyordu. Gerçekten de düşünmek, hiçbir zaman Nietzsche’ninki kadar yüksek bir patlama tehlikesi içermemişti.

  Nietzsche, kendisini saran dünyanın, kültürün ve felsefenin darlığından mustaripti. İstediği az değildi; radikal bir şekilde *değerlerin yeniden değerlendirilmesi*ni talep ediyordu. Bu yolda ilerlerken yarattığı her eser; Tragedyanın Doğuşu’ndan Böyle Buyurdu Zerdüşt’e ve Ecce Homo’ya kadar bir çığlık, dayatma, kışkırtmaydı.

  Sivri dilli yazar ve mizah ustası Peter Zudeick, Friedrich Nietzsche’nin sarsıcı gücünü hâlâ koruyan eserlerini ve yaşamını zengin verilere dayanarak aktarıyor ve gerçekten zirveyi zorluyor.

  Yazar hakkında:
  Peter Zudeick, Almanya’nın Solingen kentinde doğup büyüdü ve meslek yaşamına polis olarak başladı. Daha sonra Köln’de edebiyat, pedagoji, felsefe ve tiyatro eğitimi aldı. 1976 yılında Kölner Stadt Anzeiger gazetesine stajyer olarak girip, politika servisinde gelecekteki mesleğiyle tanıştı. 1980 yılında radyoya geçerek muhabir ve moderatör olarak çalıştı. 1982’de parlamento muhabiri oldu.

  Peter Zudeick 1985 yılında beri Almanya’nın önde gelen radyo istasyonları ve gazeteleri için serbest gazetecilik yapıyor, televizyon programları hazırlıyor. Çalışma alanları siyasi röportajlar, yorumlar, analizler, araştırmalar ve edebiyat üzerine söyleşilerdir. Alman hr 2 televizyon kanalında siyasetçilerin ağızlarından çıkan çarpıcı sözleri hicvederek özetlediği haftalık programı, gördüğü büyük ilgi üzerine CD olarak da satışa sunuldu.

  Son dönem yazdığı kitaplarda Almanya’yı giderek yoksullaşmaya sürüklediklerini savunduğu siyasi yöneticileri eleştiren Peter Zudeick, eserlerinde Plato ve Marx vb. gibi tarihe yön vermiş kişilikleri günümüz yöneticileriyle kıyaslıyor.

Şipşak Nietzsche Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.