sadsad x
asdasd

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi

Psikonet Yayınları

Arnoud Arntz

36,00 TL
21,60 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9789759893774
Kapak: Ciltsiz
Arnoud Arntz
Arnoud Arntz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi Kısa Özet

  "Sınır Kişilik Bozukluğu için en kapsamlı ve en güncel tedavi yaklaşımını arayan klinisyenler tarafından mutlaka okunması gereken bir kitap!"

  - Jeffrey Young

  "Sınır Kişilik Bozukluğu`nun tedavisinde Şema Terapi umut veren, yepyeni bir yaklaşım. Şema Terapi`yi geliştiren ekibin üyeleri tarafından kaleme alınan bu kitapta, bu terapi yaklaşımının klinikte tam olarak nasıl uygulandığı anlatılıyor. Klinisyenler için pratik bilgiler sunan son derece faydalı bir kitap!"

  - Joel Paris

  Sınır Kişilik Bozukluğu (SKB) genellikle tedavi edilemez bir ruhsal bozukluk olarak görülmektedir. Ancak güncel araştırmalar, tedaviye yanıt verme ve iyileşme oranlarına bakıldığında, Şema Terapi`nin (ŞT) üstünlüğünü ortaya koymaktadır. Sınır Kişilik Bozukluğu için Şema Terapi SKB için kavramsal bir model, hastaların tedavisi için bir tedavi modeli ve pratik bir dizi teknik önermektedir. Bu kitapta Arnoud Arntz ve Hannie van Genderen tarafından tedavi planlaması, terapötik ilişki, bilişsel ve davranışçı teknikler, özgül stratejiler, davranışsal örüntü bozma ve terapiyi sonlandırma konuları kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır. Aynı zamanda yöntemlerin nasıl uygulamaya konulacağını göstermek için sıklıkla vaka örneklerinden yararlanılmıştır. Teknikler, modların tespit edilmesi ve terapi aşamalarını bir bütünlük içinde okura sunan bu pratik kitap, günlük ve pozitif seyir defteri gibi hastalar için faydalı bir dizi broşür ile de desteklenmiştir.

   

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.