ŞIMARTILMIŞ ÇOCUK SENDROMU

Kaknüs Yayınları

Maggie Mamen

84,00 TL
59,64 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
24,36 TL
ŞIMARTILMIŞ ÇOCUK SENDROMU Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9789752565265
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Maggie Mamen
Maggie Mamen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • ŞIMARTILMIŞ ÇOCUK SENDROMU Kısa Özet

  Nasıl Teshiş edilir? Nasıl Başa Çıkılır? Nasıl Engellenir?

  İhtiyaç duydukları sevgi ve ilgiyi almalarına rağmen yine de mutsuz, endişeli ve öfkeli olan çocuklara her gün daha sık rastlıyoruz. Aslında günümüzde çocuk merkezli ebeveynlik, eğitim ve çocuk bakımı alanlarında ciddi ilerlemeler kaydedildi. Çocuklar adeta erişkinlerle aynı haklara sahip. Öte yandan, büyümenin getirdiği sorumlulukları üstlenmeye hazır olmayan çok sayıda çocuk var. *Aşırı derecede sevilen* çocuklar bunlar.

  Dr. Maggie Mamen bu çalışmasında şımartılmış çocuğun tipik özelliklerini tanımlıyor, çocukları besleyip büyütürken aynı zamanda anne baba otoritesinin ve saygının muhafaza edilmesi arasında nasıl denge kurulacağını açıklıyor.

  Şımartılmış çocuk *semptomları* duygusal, davranışsal ve psikiyatrik rahatsızlıkların semptomlarına benziyor. Bu nedenle Dr. Mamen kitabında, yanlış bir teşhisin doğurabileceği tehlikelere de dikkat çekiyor.

  Elinizdeki kitap, kendine güvenli, mutlu, sağlıklı ve toplumsallığının farkında olan çocuklar yetiştirmek isteyen anne babalar, öğretmenler, sağlık ve sosyal yardım profesyonelleri için faydalı bir destek ve teşvik sunuyor.

  Dr. Maggie Mamen, 20 yılı aşkın bir süredir çocuklarla ve anne babalarıyla çalışan bir klinik psikolog. Londra’da doğup büyüyen Mamen, halen Kanada’da yaşıyor.

   

 • 2. Hamur

ŞIMARTILMIŞ ÇOCUK SENDROMU Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.