sadsad x
asdasd
45,00 TL
38,25 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
6,75 TL
Silah ve Zeytin Dalı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 666
ISBN: 9786056601354
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
David Hirst
David Hirst
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Silah ve Zeytin Dalı Kısa Özet

  Ortadoğu uzmanı David Hirst, bölgedeki şiddetin kökenlerini incelediği bu hacimli kitabının üçüncü güncellemesiyle eksiksiz bir Ortadoğu tarihini de okurlara sunuyor. Daha önce Arapçaya da çevrilmiş bir Ortadoğu klasiği olan kitap, çok yakında okuyucularla buluşacak. Cengiz Çandar`ın önsözüyle...

  "Çeşitli üniversitelerde on yılı aşan bir süre "Modern Ortadoğu Tarihi" dersi vermiş ve Albert Hourani`den Bernard Lewis`e ölümsüz Ortadoğu tarihçilerinin eserlerinden yararlanmış biri olarak, David Hirst`ün Silah ve Zeytin Dalı`nın en özgün Ortadoğu tarih kitapları arasında yerini almış olduğunu ve bir ders kitabı olarak değerini hiçbir zaman yitirmeden, Silah ve Zeytin Dalı`nın da ölümsüzleşmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ortadoğu`nun Yirminci Yüzyılı`nın mükemmel bir anlatımı olan bu kitabı kütüphanelerine yerleştirecek herkes, Yirmibirinci Yüzyıl`ın talihli insanları arasında sayılmalıdır."
  -Cengiz Çandar-

  "Hirst Filistin trajedisine ömrü boyunca sempati duymuş ve hayatını Arap dünyasında yaşamaya ve onun hakkında yazmaya adamış birinci sınıf bir muhabir."
  -Edward Said-

  "Her sene bir kaç kez Independent okurlarından "Ortadoğu hakkında İngilizce yazılmış kitap listesi" tavsiye etmem istenir. Bunu yapmak çok güç. Ortadoğu hakkında tarihsel bir şey yazmanın önündeki en büyük engel hikâyenin bitmemiş olmasıdır. Savaş devam ediyor. (...) Söz konusu Arap - İsrail çatışması ise, en iyi iki kitap, kıyaslanamaz biçimde, George Antonious`un Arap Uyanışı ve meslektaşım ve arkadaşım David Hirst`ün Silah ve Zeytin Dalı kitaplarıdır."
  -Robert Fisk-

  "Hirst`ün Silah ve Zeytin Dalı kitabı, Filistin - İsrail çatışması hakkında yazılmış diğer tarih kitaplarının çoğunu gereksiz kılıyor."
  -Charles Glass-

 • 2. Hamur

Silah ve Zeytin Dalı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.