100,00 TL
78,00 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
22,00 TL
Şikesteler Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786059790406
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Fırat Kızıltuğ
Fırat Kızıltuğ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şikesteler Kısa Özet

  Fırat Kızıltuğ; dünyayı, yaşamı, memleketini; sevgili hemşehrilerinden farklı yorumlasa da, aynı kültürün, aynı değerlerin kutsadığı sevgi ve hoşgörü ocağında, onlarla büyümenin, *Kopuz Dünyası* dediği verimli toprakların insanı olmanın gururunu taşıyor. Okuyuculardan şairle taydaş ve aynı yıllarda aynı yerlerde aynı anıları taşıyanların aynı ortak duygu yoğunluğuna kapılacağı kesin. Şairin memleketine duyduğu tanımlanamaz ve tarifsiz sevginin, okudukları her satırdan buruk bir sızıyla kendi yüreklerine sızacağı da bir gerçek.

  Bayburt Şikesteleri aslında, son yıllarda geçmişe ilgisizlikten, bilgisizlikten, sahipsizlikten tahrip edilen şehrin, doğal, tarihi, kültürel ve toplumsa; dokusuna yakılmış bir ağıttır. Geçmiş zaman güzeli bu şehrin, yok olup giden hayalini bilmeyen nesle de bir hatırlatma türküsüdür.

  Bir şehri ve insanlarını sevmek; sadece kalkınma sorunlarını yalınkat çözmeye indirgendiğinde olanlar olur. Asıl bir şehri ve insanlarını sevmek; atalarımızdan devralınan; geçmiş kültürleri çok yönlü koruma ve hoşgörü mirasının paylaşımıyla ispatlanır.

  *Kopuz Dünyası*nın namlı şairi Tebrizli Şehriyar yaşasaydı da şikesteleri okuyabilseydi ürperir, belki de şairle birlikte bu şehrin kaderine ağlardı.

  - Ahmet Çağıldak 

  Bayburt Şikesteleri, Çanakkale, Kırım, Şeki, Tebriz, Kerkük, Ohri, Üsküp, PürzerrinŞikeşteleri ile zenginleşti ve "Şikesteler" oluştu.

 • 2. Hamur

Şikesteler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.