sadsad x
asdasd

Şiirin Sınırsızlığında

Aktif Düşünce Yayınları
28,00 TL
20,72 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
7,28 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Şiirin Sınırsızlığında Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 302
ISBN: 9786056511370
Kapak: Ciltsiz
Ahmet İnam
Ahmet İnam
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şiirin Sınırsızlığında Kısa Özet

  Şiirin Sınırsızlığında/ Şiire Dalışlar, Ahmet İnam’ın Şiir hakkındaki yazılarından oluşmakta. Yazarın kendi deyimi ile Şiire dalışlar; şiirin derinliklerinde gökyüzünü aramak için yapılmış. Bu arayışı takibeden Anın Açık Denizlerinde ise, Ahmet İnam’ın şiirlerinden oluşmakta.

  Bir düşünürün şiirlerini ve şiir hakkındaki felsefesini barındıran bu eser, Türk düşüncesi ve edebiyatı için yeni ve özgün bir alan açmakta. Düşünce ve edebiyat tarihimizde şair mütefekkirler ve mütefekkir şairler bulunmakla beraber, şiirini, poetikasını ve şiir üzerine felsefesini aynı eserde toplayan, şiirle felsefe yapan, felsefeyle şiir yazan örnekler oldukça nadirdir.

  Elinizdeki bu eser, bir yandan Ahmet İnam’ın dil ile kurduğu sıcak ve samimi ilişkinin etik ve estetik boyutlarını, bir yandan da her şair ve düşünürün kendi kültürel ve tarihsel geleneğine dayanma ihtiyacı olduğunu gözler önüne seriyor.

  Dil, kültür ve düşünce bir araya gelince, tadına doyum olmayan bir şiire dönüşüyor. Şiirle düşünebilenlere, düşünmeyi zevk edinenlere de şiirin ve felsefenin buluşmasına tanıklık etmek kalıyor.

Şiirin Sınırsızlığında Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.