280,00 TL
229,60 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
50,40 TL
Şiire Felsefeyle Yönelmek Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 423
ISBN: 9786051967387
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Mustafa Günay
Mustafa Günay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Şiire Felsefeyle Yönelmek Kısa Özet

    Felsefe ve şiir ilişkileri düşünce tarihinin başlangıçlarından günümüze kadar süregelmiştir. Düşünce ve kültür tarihinde şiire ve edebiyata mesafeli filozoflarla olduğu kadar felsefeyi ve şiiri dar ve katı sınırlarla ayırmayan filozoflarla da karşılaşırız. Felsefede şiire yer olduğu gibi, şiirde de felsefeye yer vardır.

    Şiiri felsefeyle birlikte düşünmek, okumak ve değerlendirmek, aynı zamanda insanı ve onun ortaya koyduğu kültürü de anlamak ve değerlendirmektir. İnsanın varoluşsal sorunları, çeşitli ruh halleri, başkalarıyla ve doğayla ilişkilerinde yaşanan gerilimler, birçok şairin şiirlerindeki ortak temalar olarak karşımıza çıkar. Bu temaların ve sorunların hiç şüphesiz felsefece ele alınması da söz konusudur.

    Bu kitapta Modern Türk şiirinden bazı şairlerin şiirlerini felsefi açıdan yorumlamaya, değerlendirmeye yönelik yazılar yer almaktadır. Cumhuriyet Dönemi Türk Şiirinden bazı kesitler içeren bu kitabın, hem felsefe-şiir ilişkileriyle ilgili olarak hem de şiirin felsefi açıdan yorumlanıp değerlendirilmesi konusunda yararlı olacağını umarız.

  • 2. Hamur

Şiire Felsefeyle Yönelmek Hakkında Yorumlar