sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 112
ISBN 9786055223779
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
18,52 TL %30
bkmkitap.com
Fiyatı
12,96 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Şiirden Damlayan Mektuplar Kısa Özet

    Hasibe Ayten, Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor adını taşıyan anı-deneme kitabında bizi sevdiğimiz, yazına ömrünü veren, dostlukları yücelten kişilerle tanıştırmıştı.

    Yeni kitabı, mektuplar üzerine kurulu. Ankara’da bir zamanlar yayımladığı Sesimiz dergisiyle ülkenin dört bir yanına ulaşırken, ürünlerini yayımladığı yazar ve şairlerle de yoğun bir yazışmanın içinde olmuştu. Mektupları yazanların, onlara göz izini bırakanların çoğu aramızda değil.

    Hasibe Ayten; Aziz Nesin’den Vedat Günyol’a, Tomris Uyar’dan Behçet Necatigil’e, Melih Cevdet Anday’dan, Hasan Hüseyin’e, Niyazi Berkes’ten Samim Kocagöz’e, Asım Bezirci’den Metin Eloğlu’na yüzlerce değerimizin yazdıklarını belgeliğinde saklı tuttu. Bugün onları bizlerle buluşturuyor. O değerlerin yazınsal ürünlerinin yanı sıra mektuplarındaki inceliği de görmemizi sağlıyor. Mektuplar kişisel duyguların ürünü olmasına karşın, yazıldığı döneme de tanıklık ediyor. Okurlar; içten, sıcak, etkileyici, duygusal özellikler taşıyan mektupları kendilerine yazılmış gibi de duyumsayabilirler.
    Payda Yayınları olarak böyle bir çalışmanın içinde olmaktan mutluyuz. Hasibe Ayten’i onca karmaşayı yaşayan ülkenin aydını olarak bu mektupları bugüne değin özenle saklayıp bizi onlarla buluşturduğu için kutluyoruz. Yaşamımızdan büyük ölçüde çıkan mektup güzelliğini birlikte paylaşmanın onurunu duyuyoruz.

Şiirden Damlayan Mektuplar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.