sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 500
ISBN 9786053421658
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
41,67 TL %28
bkmkitap.com
Fiyatı
30,00 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Şiir Dünyamız Kısa Özet

    Türk kültürünün ana kollarından birini "edebiyat"; edebiyatımızın şahdamarını ise "şiir" oluşturur. Elinizdeki kitap, yazarın 1997-2013 döneminde kaleme almış olduğu toplam 34 makale/bildirinden oluşmuştur. Hepsinin ortak tarafı şiire; özellikle Tanzimat sonrası Türk şiirine dair olmasıdır.

    Kitap, Giriş dışında dört ana bölümden oluştu. Giriş'teki yazılarda "şiir"in ne olup ne olmadığı üzerinde durularak okuyucunun zihninde somut bir şiir olgusu oluşturulmaya çalışıldı. Yeni Türk Şiiri isimli birinci bölümdeki makale / bildirilerde, belirtilen dönem şiirinin genel özellikleri; farklı konu ve temaları ele alındı. Şiirimizde Hz. Peygamber başlıklı ikinci bölümümü oluşturan yazıların ortak paydası ise Hz. Peygamber'dir.

    Yunus Emre, Ziya Paşa, Ömer Seyfettin, Mehmet Akif, Yahya Kemal, Necip Fazıl, Cahit Külebi, Attila İlhan, Yavuz Bülent Bakiler, Kerim Aydın Erdem, Ali Çapan gibi farklı şair ve şiirlerini esas alan makale/bildiriler, Şairler ve Şiirleri isimli üçüncü bölümü oluşturdu. Mensur şiire dair üç makale/bildiri ise dördüncü bölüme (Mensur Şiir) hayat verdi.

    Yazarın Şiir Dünyamız'daki toplumsal amacı; okuyucuya şiir dünyamızın ufuklarını aydınlatacak küçük bir ışık tutabilmek; mısralarda billurlaşan söz kaşanemizin kapılarını aralayabilmek; onun zihin, ruh ve gönül susuzluğunu bir parça teskin edebilmektir.

Şiir Dünyamız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.