sadsad x
asdasd
28,00 TL
19,60 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Şeytan Aldatması Hakkında Bilgiler
Türü: Senaryo Kitapları
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9786051061146
Kapak: Ciltsiz
Halit Refiğ
Halit Refiğ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şeytan Aldatması Kısa Özet

  1959 yılı ikinci ayında Türkiye Cumhuriyeti’nin üç devlet yetkilisi. Başbakan Adnan Menderes Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan Amerika’ya gittiler. Yapılan temaslarda Türkiye’nin Amerika’dan 300 milyon dolar kredi talep ettiği bildirildi. Bu para ile Türkiye’de bir sanayi altyapısı kurulmak isteniyordu.

  Amerika, Türkiye’den gelen bu sanayileşme isteğine son derece keskin bir karşı tavır koydu. Türkiye, NATO ittifakı içinde bir tarım toplumuydu. Bu statüsünü de muhafaza etmeliydi. İstenilen kredi reddedilmişti. Yetkililer ülkeye eli boş döndüler.

  Bu arada ortaya başka bir ihtimal çıktı: Krediyi Sovyetlerden temin etmek. Adnan Menderes 1960 yılı Nisan ayında Sovyetler Birliği’ni ziyaret edeceğini kamuoyuna açıkladı. Ama 27 Mayıs askeri darbesiyle bu ziyaret gerçekleşmedi. 1961 yılında idam edilen üç devlet yetkilisi 1959 yılında sanayi altyapısı kurmak için Amerika’ya kredi aramaya kişilerdi: Menderes, Zorlu ve Polatkan...

  Türk sinemasının usta yönetmen ve senaristi Halil Refiğ’in kaleminden. 1960 yılında alkışlarla karşılanan 27 Mayıs darbesinin perde arkasını okuyacaksınız. Türkiye’nin siyasi tarihinde önemli bir dönemi konu alan filmi yapılamayan bu senaryoyu tüm okurlarımızın ilgisine sunuyoruz.

Şeytan Aldatması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.