sadsad x
asdasd

Şevkani ve İtikadi Görüşleri

Gece Kitaplığı
49,35 TL
30,60 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
18,75 TL
Şevkani ve İtikadi Görüşleri Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 447
ISBN: 9786051805108
Kapak: Ciltsiz
Vecihi Sönmez
Vecihi Sönmez
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şevkani ve İtikadi Görüşleri Kısa Özet

  Müslüman düşünürler İslam coğrafyasının her tarafında İslam düşüncesine katkıda bulunmuşlardır. Bu düşünürler, İslam akaidini savunmuş; İslam’a yönelik bütün saldırırlara karşı durmuş; Müslüman âlimlerin bıraktıkları kültürel mirasa sahip çıkmış ve İslam’ın anlaşılmasına katkıda bulunmuşlardır.

  Tarihin belli dönemlerinde bir takım siyasi, kültürel ve sosyal nedenlerle ve özellikle de insan düşüncesinin farklılığının doğal yansıması olarak, Müslümanlar arasında görüş ayrılıkları ortaya çıkmıştır.

  Doğal olan bu görüş ayrılıklarını aşarak farklı ekol ve düşüncedeki âlimlerin İslam düşüncesine yaptıkları katkılardan yararlanmak ve çağımızın araştırmacılarına sunmak büyük önemi haizdir.

  Elinizdeki kitapta Şevkâni’nin akaide dair görüşleri ve ona yapılan itirazlar önem sırasına göre ele alınmaktadır. Ayrıca Selefilerin düşünce yapısı ele alınarak bu düşünce yapısı Şevkâni’nin tespitleri ile mukayese edilmiş ve farklılıklar çeşitli izahlarla ortaya koyulmuştur.

  Kitabın genel olarak İslam düşünce geleneğinin alt yapısını oluşturan birçok konunun farklı bakış açılarıyla değerlendirilip gün ışığına çıkmasına sebep teşkil eden mütevazı bir katkı ve çaba olması dileğiyle...

Şevkani ve İtikadi Görüşleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.