sadsad x
asdasd
23,00 TL
14,95 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,05 TL
Seni Seven Neylesin Hakkında Bilgiler
Türü: Edebiyat ve Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 172
ISBN: 9789753891776
Kapak: Ciltsiz
Beynun Akyavaş
Beynun Akyavaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Seni Seven Neylesin Kısa Özet

  Dil bir milletin mantığıdır, dil bir milletin şarkısıdır. Geçmişi, hali, geleceğidir. Dil bir milletin ta kendisidir. Milletin olmadığı yerde dil de yoktur. İnsan canlı bir varlıksa, dil de canlı bir varlıktır. İnsanlar nasıl değişip gelişiyorlarsa, diller de öylece değişip gelişiyorlar. Bu bir tabiat kanunudur.

  Her dil mantığı, kendi zevki, kendi temayülleri ile yaşar. Dilin mantığı ve ruh hali bilinmedikçe doğru yolda olmaya imkan yoktur. Türkçe?yi iyi anlayabilmek için Türk milletinin tarihini, medeniyetini ve kültürünü bilmek, Türk milletini tanımak lazımdır.

  Seng-i musallaya konulmasına ramak kalan Türk dilinin ve Türk kültürünün karşısında saf saf durup el bağlamadan önce kadrini bilmemiz yeni bir hayat iksiri olacaktır.

  Milletleri millet yapan, bir bayrağın altında toplanıp bir avaza marş söylemekten ziyade, tarih, medeniyet, dil, din, gelenek, görenek gibi en büyük sosyal bağlardaki sağlamlık ve bütünlüktür. Tarihin, geleceğin yolunu aydınlatan ışığında, aynı heyecan birliğinde ve aynı düşünce beraberliğinde olmak elbette parlak bir istikbali hazırlamak demektir.

Seni Seven Neylesin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.