sadsad x
asdasd

Selefi Zihniyet Arap Baharı ve Türkiye

Araştırma Yayınları

Mevlüt Uyanık

96,00 TL
69,12 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
26,88 TL
Selefi Zihniyet Arap Baharı ve Türkiye Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9786054495948
Kapak: Ciltsiz
Mevlüt Uyanık
Mevlüt Uyanık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Selefi Zihniyet Arap Baharı ve Türkiye Kısa Özet

  *Çağdaş İslam düşüncesi*, tarihin belirli bir zamanında belirli bir topluma belirli sorunları çözmek için inen ayetleri ve peygamberimiz tarafından bunların hayata uygulanmasını (sünnet) merkeze alarak yaşanılan dönemdeki soru ve sorunlara çözüm üretme çabalarıyla ilgilenir. Bu bağlamda, günümüz Müslümanlarının yaşadıkları siyasi, iktisadi ve içtimai sorunlara çözüm üretmek için Selefi ve Felsefi olmak üzere iki temel üslup ortaya çıkmaktadır.

  Bu kitapda cevapları aranan sorular şunlardır: Günümüzde sahih İslam temsilcisi olarak Selefî olduklarını söyleyenler ile *akaid ve diğer dinî hususlarda Peygamber ve ashabının yolunu büyük bir ihlas ve samimiyet ile takip edenlere denilen Selefîlik arasında nasıl bir irtibat vardır? Hz. Peygamberin sünneti ve onun ruhunu benimseyerek onun zihniyeti doğrultusunda uygulamalarda (sahabe ve tabiun) bulunanlara denilen Ehl-i Sünnet ile ilgileri ne derecedir? Ürettikleri çözüm önerilerinin İslam dünyasındaki tekabüliyeti nasıldır?

  Akıl ve re’ye yani felsefi tutuma karşı oluşlarının tutarlılığı ne derecedir? Modern/Yeni Selefîlik, dini-siyasi/ideolojik yapılanma olan Vehhabi öğretinin güncel bir izdüşümü müdür?

  Bu soruların cevabını aramak için 1993 yılında Ürdün’de başlayan teorik çalışmaları alan merkezli yapma süreci, Arap Baharı’nı yerinde görme imkanı sağlayan Yemen ve Kırgizistan ile devam etti.ve gelecekte bu konuda yapılacak olan araştırmalara da ışık tutması bakımından önemlidir.

Selefi Zihniyet Arap Baharı ve Türkiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.