Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu 2 Cilt Takım

Beyan Yayınları

Ahmet Aktaş

1.820,00 TL
1.274,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
546,00 TL
Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu 2 Cilt Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 1442
ISBN: 9789754737790
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Ahmet Aktaş
Ahmet Aktaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu 2 Cilt Takım Kısa Özet

  Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu’ndaki bildiriler kitaplaştırıldı. Necati Sümer ve Ahmet Aktaş’ın editörlüğünde yayına hazırlanan eser, 2 cilt olarak Beyan Yayınları tarafından ilim ve kültür dünyasının hizmetine sunuldu.

  Bilindiği gibi Selâhaddîn Eyyübî, İslâm tarihine *Kudüs Fatihi* olarak geçerek Müslümanların tarihteki en önemli kahramanlarından biri olmanın yanında, fethettiği bölgelerde ilmî inkişâfın mimarı olarak da tarihe geçmiş nadir isimlerden biridir. Selâhaddîn, hem askerî başarısıyla, hem devlet yönetimiyle hem de farklı din, mezhep ve milletlerden olanlara karşı müsamahakâr ve adil tutumuyla temayüz etmiş bir devlet başkanıdır.

  İlme son derece önem vermiş, gerek bizzat kendisi gerek aile fertleri ve gerekse emrindeki önemli devlet ricali tarafından İslam dünyasında çok önemli faaliyetlerde bulunan medreseler inşa etmiştir. Kendi dönemlerinin üniversiteleri olan İslâm tarihinin en önemli eğitim kurumu olan bu *medreseler*, Selâhaddîn döneminde en parlak dönemlerinden birini yaşamıştır.

  Sultan Selahaddin, iyi bir komutan olarak yapılan savaşlarda İslam ordusuna zaferler kazandırdığı, iyi bir lider olarak da sosyal yaşamın gerektirdiği toplumun fiziki ihtiyaçlarını da yerine getirmiştir.

  İslam tarihinin bu mümtaz şahsiyetinin farklı yönleri, Siirt’te yapılan bu sempozyumla anlatılmış ve orada bulunmayan zevatın istifade etmesi için de kaliteli bir basımla tüm ilim ehlinin istifadesine sunulmuş.

 • 1. Hamur

Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu 2 Cilt Takım Hakkında Yorumlar