Selahaddin Eyyubi: Geçmişin ve Geleceğin Hükümdarı

Say Yayınları

John Man

150,00 TL
114,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Selahaddin Eyyubi: Geçmişin ve Geleceğin Hükümdarı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786050205145
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
John Man
John Man
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Selahaddin Eyyubi: Geçmişin ve Geleceğin Hükümdarı Kısa Özet

  Selahaddin Eyyubi, 12. yüzyılda Ortadoğu’da Müslümanların birliğini sağlayarak Haçlıların ilerlemesini durduran ve İslam’a yönelik tehdidi savuşturan büyük bir askeri liderdir. Selahaddin, bu başarısından ötürü, bugün de benzer bir tehdit altında olan Arapların gönlünde bir umut simgesi olarak yaşamaktadır.

  Dosta düşmana hoşgörülü, cömert, ölçülü yaklaşan biriydi. İnancını savunmak için ne gerekiyorsa yaptı, fakat şiddeti daima en son çare olarak gördü. Bu özellikleri hem İslam’ın birliğini sağlamasında hem de Hıristiyanların gözünde saygınlık kazanmasında etkili oldu. Haçlılar ondan öylesine etkilendiler ki, onun gizli bir Hıristiyan olduğuna inanmaya başladılar.

  John Man bu kitabında, çocukluğundan hayatının son yıllarına dek Selahaddin Eyyubi’nin yaşamöyküsünü sürükleyici bir üslupla anlatıyor. İktidara nasıl adım adım yürüdüğünü, Türk beylerinin yönetimindeki şehirleri nasıl bir araya getirdiğini, Fatımi hanedanına nasıl son verdiğini, Abbasi halifesinin desteğini nasıl sağladığını ve sonunda kutsal kent Kudüs’ü Haçlılardan nasıl geri aldığını gözler önüne seriyor.

  Bugün Ortadoğu’da olup bitenleri daha iyi anlamak için mutlaka okunması gereken bir kitap.

 • 2. Hamur

Selahaddin Eyyubi: Geçmişin ve Geleceğin Hükümdarı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.