sadsad x
asdasd
52,00
36,40
%30 indirim
Sek Sek Hakkında Bilgiler
Türü: Latin Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 752
ISBN: 9789750732065
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Julio Cortazar
Julio Cortazar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Sek Sek Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sek Sek Kısa Özet

    Seksek oyunu, ayağın ucuyla itilen bir taşla oynanır. Oyun elemanları şunlar: kaldırım, irice bir çakıltaşı, ayakkabı ve tebeşirle çizilmiş güzel bir çizgi, renkli tebeşir tercih edilir. En üstünde çizginin Gökyüzü hanesi bulunur ve en altta Yeryüzü; taşı iteleye iteleye Gökyüzü’ne ulaşmak çok zordur; ne denli nişan alsan, ne denli dikkatlice atsan ve itelesen de zordur, taş çizgi üstüne gelir veya çizgi dışına çıkar.

    Julio Cortazar’ın başyapıtı Seksek, ilk yayımlandığı 1963 senesinden beri Latin Amerika edebiyatının en çok tartışılan, sonraki kuşak yazarlar üzerinde en çok iz bırakan eserlerindendir.

    Antiroman diye de nitelenen ve *anlatı* ile *anlatının yarattığı çağrışımlar* üzerine inşa edilen Seksek’in başındaki okuma planında, maceracı okurlara alternatif bir *sıçrayarak okuma* düzeni sunulur. Bu okuma biçimi, seksek oyununu andırır. Okuru kurmacanın etkin bir unsuruna dönüştüren bu sıçramalar, yalnızca romanın okuma biçiminin değil, yaratılan kişilerin, dolayısıyla insanlığın içinde yaşadığı dünyanın da parçalanmışlığını simgeler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.