sadsad x
asdasd
Şehir İmajı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 131
ISBN: 9786054370306
Kapak: Ciltsiz
Fatma Geçikli
Fatma Geçikli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Şehir İmajı Kısa Özet

    Günümüz rekabetçi ortamından ürünler, hizmetler ve markalar gibi şehirlerde kendine düşen payı almaktadır. Bu doğrultuda düşünüldüğünde rekabete katılmak isteyen şehirlerin imaj oluşumuna etki edecek özelliklerini belirleyip bunlardan faydalanma yoluna gitmeleri gerekmektedir.

    Aslında her şehir bir marka şehir olmaya adaydır. Çünkü her şehrin bir diğerinden ayırt edici özelliklere ve farklılıklara sahip olduğu bilinmektedir. Önemli olan bu değerlerin farkına varılarak dikkat çekilmesidir. Kimi şehirler ikamet edenler ve ziyaretçiler tarafından daha olumlu olarak kabul edilirken kimisi daha olumsuz olarak algılanmaktadır. Turistlerin bir şehri diğerine tercih etmelerinin temel nedeni şehrin imajı ve marka şehir olması ile farklılık yaratmasıdır. İmaj hedef kitlenin şehri algılama şeklidir.

    Çalışmada "Şehir İmajı" , kuramsal ve alan araştırması olmak üzere, iki temel araştırma yöntemi kullanılarak incelenmektedir. Kuramsal boyutta, imaj ve şehir imajının anlam ve kapsamı, şehir imajı ve turizm, imaj oluşum aşamaları, imaj değişim aşamalarında izlenmesi gereken yol, şehir imaj oluşumunda etkili olan faktörler, şehir imajının ölçümü ve imaj ölçüm teknikleri ele alınmaktadır.

Şehir İmajı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.