sadsad x
asdasd

Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Bütün Hikayeleri

Büyüyen Ay Yayınları

Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi

120,00 TL
90,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Bütün Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786052071502
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi
Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Bütün Hikayeleri Kısa Özet

  1914 yılında 49 yaşında vefat eden Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi`nin eserleri aradan 104 yıl geçmesine rağmen henüz tam olarak kültür dünyamıza kazandırılabilmiş değil. Bütün hikayelerini bir araya getiren bu eser de hikayelerin son yayımlanış tarihi olan 1912 yılını dikkate alırsak, 106 yıl sonra ilk defa bir kitap hüviyetiyle okurlarımızla buluşuyor.

  Bütün Hikayeleri adını verdiğimiz bu eserde Filibeli Ahmed Hilmi`nin 1910-1912 tarihleri arasında Hikmet Gazetesi`nin Haftalık ve Günlük olarak çıkan dönemlerinde yayımlanmış hikayeleri yer almaktadır. Filibeli hikayelerini tefrika ederken bir bakıma kendisi üst başlık olarak tasnif de etmiş. Eserin yayına hazırlanmasında bu tasnif dikkate alındığından hikayeler dört bölüme ayrılmıştır. Elvah-ı Hayat, Küçük Hikaye, Öksüzler ve Melekzade Ailesi.

  Filibeli`nin bu kitapta bir bütünlüğe kavuşan hikayeleri okunduğunda görülecektir ki bu eser, bazen bir sevinç ışıltısıyla akan, bazen ağır bir yük gibi insanın omzuna çöken, bazen bir nükte halinde bütün kederleri ve acıları bir anda dağıtan, bazen bir lütuf halinde bereketli yemişlerini sunan, bazen de bir kader etrafında toplumu bir araya getiren ve tutan hayatı, capcanlı levhalar halinde insanı anlatıyor. Olan insanı, olması gereken insanı, olamamış insanı ve bunlar arasındaki bütün nüanslarıyla insanı anlatıyor.

  Filibeli`nin "Bütün Hikayeleri" Filibeli`nin zamanı ile bizim zamanımızı buluşturacak ve kavuşturacak tazelikte. Merakı celbedecek sürprizler, incelikli ironiler, hayatın zaruretlerine ve insanın temel ihtiyaçlarına eşlik eden felsefe ve hikmet Filibeli`nin hikaye sanatındaki maharetini ortaya çıkarıyorlar.

 • 2. Hamur

Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Bütün Hikayeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.