250,00 TL
167,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
82,50 TL
Şefika Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786058234475
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 15 adet satılmıştır.
Serra Menekay
Serra Menekay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şefika Kısa Özet

  Serra Menekay, *Aluşta’dan Esen Yeller, Bir Kırım Türküsü*, *Kuşbakışı*, *İğne Oyası*, *Şefika, İsmail Gaspıralı’nın Kızı* ve *Adını Arayan Çocuk* romanlarıyla okuyucularla buluşmuştu. Bu romanlarından, *Şefika, İsmail Gaspıralı’nın Kızı*, 3’üncü baskısı ile tekrar okuyucuların karşısına çıkıyor.

  *Şefika, İsmail Gaspıralı’nın Kızı*…

  *Şimdi işini gücünü bırakıp benimle bu yola çıkmanı istiyorum senden. Biliyorum tuhaf, zor, muhtemelen çok zamansız, hatta belki de imkânsız geliyor sana şu an böyle bir yolculuğa çıkmak. Ama bana güven yavrum, pişman olmayacaksın…*

  Böyle diyor Münevver, Bilge’ye. Bu satırlarla başlıyor Bilge’nin Şefika’yı, annesini ve kendini tanıma serüveni.

  Bu kitapta Şefika Gaspıralı’nın inanılmaz hayat hikâyesini, Serra Menekay’ın akıcı dilinden okuyacaksınız. Şefika’nın babası ve kitabın gizli kahramanı İsmail Gaspıralı’nın Kırım’da başlayıp tüm Rusya’ya yayılan *Türk Eğitim Reformu*na tanıklık edeceksiniz.

  Şefika’yı tanıdıkça, yüzyıl önce yaşamış eğitimci, editör, milletvekili, *first lady* ve anne olan aydın ve çalışkan bir Türk kadınının, günümüz aydınlarıyla aynı sorunları yaşamış ve aynı kaygıları taşımış olmasına şaşıracaksınız.

  Aydın nesiller yetiştiren bilge kadınlara adanmış bu kitabında Serra Menekay yine tarihi gerçeklikleri, ustaca kurguladığı bir romanın içinde okurun yüreğine dokunarak sunuyor…

  İyi okumalar diliyoruz…

 • 2. Hamur

Şefika Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.