sadsad x
asdasd

Seçme Öyküler 1 - Kent Hikayeleri

Yordam Edebiyat

Anton Pavloviç Çehov

40,00 TL
28,80 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
11,20 TL
Seçme Öyküler 1 - Kent Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786051722085
Kapak: Ciltsiz
Anton Pavloviç Çehov
Anton Pavloviç Çehov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Seçme Öyküler 1 - Kent Hikayeleri Kısa Özet

  Dimov’un sakalı ise tüccarların sakalına benziyordu. Tabii, Dimov eğer bir ressam ya da yazar olsaydı, o zaman herkes sakalının tıpkı Zola’ya benzediğini söylerdi.

  *Çekirge*den
  Mezarlıktan iyi bir ruh hâliyle döndük. Ama aradan bir hafta geçmeden, genelgelerle yasak edilmeyen, ne var ki tamamıyla izin de verilmeyen yaşam, o sert, o yorucu, o anlamsız hayat, yine eskisi gibi akıp gitmeye başladı.

  *Kılıflı Adam*dan
  ‘Daha başka duygular...’ diye düşünüyordu... ‘Bunlarda hiç duygu olmadığı çok doğru... İşte şimdi amirlerimin evine ziyarete gideceğim, imza defterine imza atacağım... Bütün bunları yaparken insan hiçbir şey duymuyor ki! Öyle işte, boşu boşuna... Yani bir çeşit tebrik makinesi...’

  *Ünlem İşareti*nden
  Klasik Rus edebiyatında eleştirel gerçekçiliğin en gerçek, en olgun temsilcisi sayılan Çehov, hikâyeleriyle Rus edebiyatını olduğu kadar dünya edebiyatını da zenginleştirmiştir. *Yazı yazma sanatı, aslında kötü yazılanları çizme sanatıdır,* sözleriyle yazı anlayışını ifade eden; yalın dili ve ilk bakışta sıradan görünen çarpıcı karakterleri ile Çehov, derinliğin resmini yüzeyde yapmayı başarmış ender yazarlardan biridir.

  Kent Hikâyeleri, Çehov’un sadece mekân değil, bürokrasinin, yoksulluğun, çözümsüzlüğün, yalnızlığın merkezi olarak da ele aldığı kenti, çeşitli şekillerde sergilediği hikâyelerden yapılmış bir seçki, bir okuma önerisidir.

  Hasan Âli Ediz’in güzel Türkçesi ile…

Seçme Öyküler 1 - Kent Hikayeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.