588,00 TL
370,44 TL
%37 indirim
Kazancınız
:
217,56 TL
Sebze Islahı Cilt 4 Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 241
ISBN: 9786254301179
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Kazım Abak
Kazım Abak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Sebze Islahı Cilt 4 Kısa Özet

    Bu eser; sebze ıslahı ile ilgili akademisyenleri, araştırmacıları, ıslahçıları ve öğrencileri sebze ıslahında ihtiyaç duyulan teknik bilgiyle buluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu amaçla, Türkiye’nin farklı kurumlarında görev yapan, konusunda uzman birçok bilim insanı bir araya gelmiş, gruplandırılan sebze türlerinin ıslahını kaleme almışlardır.

    Önceki iki cildinde Lahanagiller (Brassicaceae) ve Kabakgiller (Cucurbitaceae) familyası sebzelerinin yer aldığı serinin üçüncüsünde, çok önemli bir ürün grubu olan Patlıcangiller (Solanaceae) familyası konu alınmıştır. Hazırlanmakta olan yeni ciltlerle birlikte tüm önemli sebze türlerinin ele alınması planlanmaktadır. Türler bazında hazırlanan bölümler sadece uygulanan ıslah teknikleriyle sınırlı tutulmamış; sebze türünün besin içeriği, ekonomik önemi, botanik özellikleri, yayılış alanları, taksonomisi ve yabani akrabaları da dahil olmak üzere ıslahında yararlanılabilecek genetik kaynakları ve yeni gelişen ıslah teknikleri hakkındaki bilgilere de yer verilmiştir. 

    Sebze Islahı kitaplar serisinin, Türkiye’de büyük bir ivmeyle gelişen sebze ıslahı konusunda önemli bir eksikliği gidereceği inancındayız. Okurlara yararlı olması dileklerimizle.v

  • 2. Hamur

Sebze Islahı Cilt 4 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.