130,00 TL
92,30 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
37,70 TL
Sayın Başkan Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786051721477
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
M. Angel Asturias
M. Angel Asturias
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sayın Başkan Kısa Özet

  Sayın Başkan, zamanımızın en önemli devlet adamı, bilgelerin bilgesi, büyüklerin en büyüğüdür. Halk onu hiç görmese bile, aynı doğa güçleri gibi acımasız varlığını her zaman üzerinde hisseder.

  Sayın Başkan’ın yüksek yerinde bir başkasının bulunacağını düşünmek bile ulusun iyiliğine karşı bir suikasttir; bunu aklından geçirmeye cüret eden kimse buna cüret etmemeli, toplum için tehlikeli bir akıl hastası olarak hapsedilmeli, aklı yerindeyse yasalara göre vatan haini olarak damgalanmalıdır.

  Sayın Başkan’ın ülkesinde *üstün demokrasi* hüküm sürer ki bu aslında, hiç kimsenin yarın sarayda mı ağırlanacağını yoksa hapislerde mi sürüneceğini bilememesi demektir. İhanet, espiyonaj ve siyasi kumpaslarla beslenen korku, bir yılan gibi kendi kuyruğunu yutar.

  Sayın Başkan, Guatemala sürgünü, *büyülü gerçekçilik* akımının kurucusu, Nobel ödüllü Asturias’ın kaleminden çıkan en tehlikeli roman. Güney Amerika ülkelerinde ne zaman bir devrim ya da darbe havası esse kitapçı vitrinlerinden ilk kaldırılan kitap.

 • 2. Hamur

Sayın Başkan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.