sadsad x
asdasd
42,00 TL
31,08 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
10,92 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sayıların En Büyüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Okul Öncesi Resimli Kitaplar
Sayfa Sayısı: 44
ISBN: 9789755872834
Kapak: Ciltli
Magnus Holm
Magnus Holm
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sayıların En Büyüğü Kısa Özet

  Söyleyin bakalım, her şeyi sayabilir misiniz? Mesela yeryüzündeki tüm insanları, hayvanları ve nesneleri? Gökteki tüm yıldızları, uyduları ve gezegenleri?

  Beş yaşındaki Lina saymaya bayılıyor, hatta dağ evlerine giderken yol üzerindeki bütün telefon direklerini sayabiliyor. Tamı tamına iki yüz kırk adet direk sayıyor ve bir anda direklerin sonu geliyor! Sıfır en küçük sayı diye düşünüyor Lina. Peki ya en büyük sayı?

  Bin sayısı büyük. Yüzden daha büyük. Ama en büyük değil. Milyon daha büyük. Ama en büyük mü?

  Googolpleks bir sayı. Üstelik büyük bir sayı. Düzgün bir ismi olan en büyük sayılardan bir tanesi. Acaba anlamamızın bile mümkün olmadığı bu kadar büyük bir sayı ile neler yapabiliriz? Lina da googolpleksi bir türlü anlayamıyor. Var olan her şeyden. Olmuş olan her şeyden. Ve her şeyi oluşturan her şeyden de büyük bir sayı olduğunu düşünüyor ama yine de bir yerlerde tıkanıp kalıyor…

  Sahi, biz insanlar o kadar büyük bir sayı bulmuşuz ki, kendimiz bile anlayamıyoruz. Bir düşünsenize! Bunun sebebi ne olabilir?

  Norveçli yazar Magnus Holm ile ressam Rune Markhus'un imzasını taşıyan bu dikkat çekici kitap, belki de şimdiye dek sayılar üzerine hazırlanmış en sıra dışı çalışma. Küçüğünden büyüğüne, hatta sayılamaz boyuttaki devasa, şaşırtıcı bir sayı olan googolplekse uzanan Sayıların En Büyüğü deyim yerindeyse evrendeki bütün sayılar hakkında. Bir de ailesiyle dağ evine doğru yolculuğa çıkan küçük kız Lina var tabii...

  O zaman sayma sırası sizde! Şu adı da kendi gibi tuhaf olan googolpleks sayısı gerçekte ne kadar BÜYÜK olabilir? Haydi, tahminleri alalım?..

Sayıların En Büyüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.