125,00 TL
81,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
43,75 TL
Savaşta Liderlik Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786057635822
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 298 adet satılmıştır.
Andrew Roberts
Andrew Roberts
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Savaşta Liderlik Kısa Özet

  Tarihe Yön Veren İsimlerin Yaşamından Süzülen Geçmişten Günümüze Liderlik Dersleri:

  *Tek Bir Kişi Yüzlerce Kişiye Nasıl Liderlik Edebilir?*

  Churchill ve Napoleon gibi ödüllü kitapların yazarı Andrew Roberts’tan tarihin en kanlı savaşlarında liderlik eden, güçlü ve zayıf yanlarıyla insanlık tarihine yön verenlerin karşılaştırmalı olarak incelendiği yepyeni bir çalışma: Savaşta Liderlik.

  Okuru Fransız İhtilali’nin coşkulu karmaşasından Soğuk Savaş’ın gergin atmosferine taşıyan Roberts, modern tarihin ana figürlerinden olan Napoléon Bonaparte, Horatio Nelson, Winston Churchill, Adolf Hitler, Joseph Stalin, George C. Marshall, Charles de Gaulle, Dwight D. Eisenhower ve Margaret Thatcher’ı objektif bir şekilde ele alıp derinlemesine analiz ediyor.
  Peki, savaşta liderlik becerisi her birinde farklı şekilde mi vücut bulmuştu, yoksa onların zamanı ve mekânı aşıp kendilerinden sonraki liderlere sirayet eden ve çatışmanın doğasıyla doğrudan bağlantılı olan bir dizi ortak özellikleri, vasıfları ve teknikleri mi vardı?

  Detaylı araştırmaların ve titiz bir yazma sürecinin sonucunda ortaya çıkan Savaşta Liderlik, savaşa farklı taktiklerle ve silahlarla ancak benzer bir başarma gayesiyle yaklaşan dokuz liderin portresini yeni bir bakış açısıyla çiziyor. İlham verici oldukları kadar uyarma amacı da güden bu tasvirler çatışma, huzursuzluk ve uyumsuzluk zamanları için liderlik konusunda hayati dersler sunuyor. Roberts, kendine özgü coşkulu üslubu ve keskin gözlem yeteneğiyle kaleme aldığı bu çalışmada en parlak liderlerin bile başarısız olmasına yol açabilecek kişisel özellikleri ve liderleri zafere ulaştırabilecek vasıfları ortaya çıkarıyor.

 • 2. Hamur

Savaşta Liderlik Hakkında Yorumlar