sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 226
ISBN 9786059075329
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
30,00 TL %19
bkmkitap.com
Fiyatı
24,30 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Savaş Muhabiri Kısa Özet

  Operasyonel muhabirler için bir kılavuz kitap

  Anadolu Ajansı, olağanüstü durumların yaşandığı bölgelerden haber bildiren muhabirlerin karşılaşabileceği riskli durumlarda alması gereken tedbirleri kitaplaştırdı.

  Kitap, savaş muhabirliğine ilişkin temel bilgiler ışığında, dünyanın farklı coğrafyalarında edinilen tecrübeleri içeriyor.

  Savaş muhabirlerinin kriz yaşanan bölgelere gitmeden, bu bölgelerde olaylara şahitlik ederken ve döndükten sonra neler yapacakları, dünyaca ünlü gazetecilerin deneyimlerinden yararlanılarak anlatılıyor.

  AA arşivindeki zengin görsellerden yararlanılarak hazırlanan kitap; savaş, terör, toplumsal olaylar, doğal afetler gibi olağanüstü olaylar sırasında muhabirliğin nasıl ve ne şekilde yapılacağı, kişisel güvenlik, uluslararası savaş hukukunda gazetecinin hakları, gazetecilerin ruhsal durumları, haberde kriz yönetimi, yöneticiler için risk analizi, ilk yardım gibi birçok hayati konuyu içeriyor.

  Savaş muhabirleri, savaş muhabiri adayları ve riskli bölgelere haberci gönderecek yöneticilerin de okuması gereken titiz bir çalışma ve sürekli başvurulması gereken bir rehber…

   

Savaş Muhabiri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.