sadsad x
asdasd

Savaş Çalışmaları El Kitabı

Kronik Kitap

Mesut Uyar

120,00 TL
78,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Savaş Çalışmaları El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786257631488
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mesut Uyar
Mesut Uyar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Savaş Çalışmaları El Kitabı Kısa Özet

  Savaşın insanlık tarihi kadar eski olduğu klişesi sıklıkla tekrar edilir. Bunun doğruluğu veya yanlışlığı son 500 yıldır tartışıl­maktadır. Ancak ilginç bir şekilde savaşın bilimin konusu haline gelmesi oldukça yenidir. I. Dünya Savaşı’nın bitişi ve uluslarara­sı ilişkiler disiplininin kurulmasıyla savaş bilimin konusu haline geldi. Bir başka büyük savaş II. Dünya Savaşı sayesinde fen bilim­leri dahil mevcut akademik disiplinlerin neredeyse tamamı sava­şı incelemeye hiç değilse yan etkileri ve tahribatıyla uğraşmaya başladı. Ancak Türkiye’de Savaş Çalışmaları alanı dünyadaki gelişmelerden geri kalmıştır.

  Bu kitabın hazırlanmasının amaçlarından en önemlisi Türkçe literatürdeki boşluğun doldurulması ve yeni bir başlangıç yapılmasını sağlamaktır. *Savaş Çalışmaları El Kitabı* giriş niteliğinde bir referans eser­dir. Savaş ve askeri bilimlerle ilgili alt disiplinleri beraber ve bütünlük içinde tanıtmayı amaçlamaktadır. Aka­demisyenlere ve genel okuyucu kitlesine temel bilgi ve kavramla­rı rahatlıkla anlayabilecekleri şekilde sunmaktır. Bunun yanında savaşın ne kadar önemli ve karmaşık olduğunu ve bilimsel olarak incelenmesinin önemi göstermektir.

  Kitapta askeri tarih, güvenlik çalışmaları, savunma çalışmaları, istihbarat çalışmaları, askeri sosyoloji, askeri etik, askeri harekât araştırması, askeri düşüncenin gelişimi, savaşta medyanın rolü ile savaş oyunları gibi alanın çok önemli konuları uzmanları tarafından yazılmıştır.
  Askeri tarihle ilgili çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mesut Uyar’ın editörlüğünde hazırlanan *Savaş Çalışmaları El Kitabı* alanında önemli bir boşluğu dolduracak ve okuyucuların savaşı bilimsel olarak incelemesini sağlayacaktır.

 • 2. Hamur

Savaş Çalışmaları El Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.