355,00 TL
237,85 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
117,15 TL
Savaş Baronu Zaharoff Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 454
ISBN: 9786059147354
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Anthony Allfrey
Anthony Allfrey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Savaş Baronu Zaharoff Kısa Özet

  Tarih boyunca hiç kimse, ister bir monark olsun ister politikacı yada general, dünya milletleri üzerinde böylesine güçlü ve yoğun bir etkide bulunmamıştı. 1849’da Küçük Asya’da dünyaya gelen ve kökeni hakkında kesin bir bilgi bulunmayan Basil Zaharoff, adını birçok kez değiştirdi. Bilhassa rüşvetçilik dilini etkili bir biçimde kullanan Zaharoff, önemli bir dilbilimci idi. Sıradışı bir insandı. Büyük bir servet edinen Zaharoff, iki eşli ve çapkın bir erkekti; müsrif ve aşırı davranışlarıyla göze çarpan biriydi. Dünya çapında bir silahlanma ağı oluşturmuştu, bankacılık ve petrol ilgi alanlarına girmekteydi. Çokça merak uyandırmasına rağmen göz önünde olmaktan nefret ederdi.

  1936 yılında ölümü üzerine, *yaşayabileceği hayatları milyon kez ölen* sıfatı ile anıldı. Bu gizemli, toplumdan elini eteğini çekmiş adam, *Avrupa’nın gizemli adamı* ve *ölüm taciri* lakaplarını edindi. Zaharoff’un Birinci Dünya Savaşı’nı planladığına, sürecini uzattığına ve savaşı sonlandırdığına inanıldı. Örnek bir savaş çığırtkanı ve popüler hayal gücünün kapitalist bir vurguncusuydu. Hayatıyla ilgili olarak söylenen ve bilinenlerin ne kadarının gerçek ne kadarının efsane olduğu, hep karanlıkta kaldı. Bu da Zaharoff efsanesini büyüttü.

  Şurası kesin ki Basil Zaharoff, bir silah taciri olarak insanlığın kanının akmasına pervasızca katkıda bulundu. Hayatının her döneminde, Osmanlı coğrafyasının ciddi ve önemli bir yeri vardı. Bu yüzden, Zaharoff’la ilgili bu kitap, Osmanlı’nın son dönemindeki bazı gelişmelere de ışık tutmaktadır.

  *Anthony Allfrey’in hazırladığı bu canlı ve ayrıntılı biyografinin de gösterdiği üzere, Zaharoff hayattan kat be kat daha yoğun bir insandı.*

  - Daily Telegraph

  *Bu ilginç kitapta, sıradan bir okuyucuda merak uyandıracak ögelerden ötesi var.*

  - Birmingham Post

 • 2. Hamur

Savaş Baronu Zaharoff Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.