sadsad x
asdasd
49,00 TL
29,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
19,60 TL
Sarp Yokuş Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 488
ISBN: 9789752444621
Kapak: Ciltsiz
Çınar Ata
Çınar Ata
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sarp Yokuş Kısa Özet

  Türklüğün, Türk tarihinin, kendilik bilincinin bilgelik temelli izahatının kaynağını teşkil eden Hoca Ahmet Yesevî’nin serencamının bir de buradan okunması gerek, dedirten bir eser… Çınar Ata, "Sarp Yokuş"ta bir tarih metafiziği ortaya koyarken bunu okuyucuya edebî bir akışla sunmayı başarmış. Eserin okuyucuda, bir Ak Sakaldan dinler hissini uyandırması, bu kadar hacimli bir eserin kolayca okunmasının en önemli gerekçesi olsa gerek…

  Abzal Saparbekuly
  Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi

  Bu romanda Türk Hakanlarına bahşedilmiş olan Kut emanetinin Hoca Ahmed Yesevî ile Sır emanetine dönüşmesinin hikâyesini fani hayatın sarp yokuşlarında akıcı ve etkileyici bir üslupla okuyacaksınız. Roman bize Hoca Ahmed Yesevî ile Sır’a dönüşen Kut’un kıyamete kadar bu coğrafyada var olacağını ve hatta Son Yesevî’nin *o gün* aramızda olduğunun, tekrar sahneye çıktığının işaretlerini veriyor.

  Prof. Dr. Musa Yıldız
  Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

  Bengisu’dan içen Türk’e Allah’ın sonsuz kelamından gelen İslam’ı, Müslüman olan milletine Türkçe öğreten, yerini gösteren, teklifini söyleyen kutlu mana insanı Ahmet Yesevî’nin romanı... Sarp Yokuş’ta kelimelerin kullanılışındaki maharet, okuru aktarılmak istenen duygunun ve bilincin içine itiveriyor. Çınar Ata, Türkistan’dan cihana yayılan büyük mefkûrenin romanlarının yazarı olarak bu silsileye bir halka daha ekleyerek Türk’ün sarp yokuşlardaki inişli çıkışlı serencamına Ahmet Yesevî devranını anlattığı akla ve gönle dokunan yeni bir eserle şahitlik etmiş.

  Prof. Dr. Kıdırali Darhan
  Türk Akademisi Uluslararası Teşkilat Başkanı

  Tarihimizi, köklerimizi, kimliğimizi, bizi biz yapan değerleri ile Yesi’den-Türkistan’dan dünyaya yansıyan ilim ve maneviyat ışığı Ahmet Yesevî-Hazret Sultanımız ve onun yolunu, Sır’a dönüşen Kut’u roman tadında başarıyla anlatan Çınar Ata, eseriyle bu gönüllerde yeni ışıklar yakıyor.

  Yrd. Doç. Dr. Yakup Ömeroğlu
  Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı

Sarp Yokuş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.