Şanlı Komutanlar Serisi 5 Kitap Takım

Maviçatı Yayınları

Hasan Yiğit

120,00 TL
60,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Şanlı Komutanlar Serisi 5 Kitap Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 362
ISBN: 9786052942567
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Hasan Yiğit
Hasan Yiğit
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şanlı Komutanlar Serisi 5 Kitap Takım Kısa Özet

  Şet İçerisindeki Kitaplar;

  1- Tarık Bin Ziyad

  2- Hasan Paşa

  3- Halid Bin Velid

  4- Kazım Karabekir

  5- Fahrettin Paşa

  Tarık Bin Ziyad

   Musa bin Nusayr`ın aklından, İspanya`ya fethe gitmek yatıyordu. Her gönülde bir aslan yatar, deniyordu. Nusayr`ın aklından geçen de buydu. Emir Nusayr`ın köleleri içinde Tarık diye çok genç bir kölesi vardı. Dışarıdan bakınca çok belli olmuyordu ama Tarık çok güçlüydü. Tuttuğunu yere seriyor, attığı mızrak bütün askerlerin mızraklarından bir boy daha öteye düşüyordu.

  Elbette, Tarık askerlerin arasında eğitim yapmıyordu. Ama fırsat buldukça kaçamak yapıyor, Emir Nusayr`ın saray muhafızı askerlerini gözetliyor, onlara öğretilenleri kendi uygulamaya çalışıyordu, çok iyi mızrak atıyordu.

  Süleyman Paşa

   Holafira ile Orhan Bey birbirilerini sevdiler. Holafira`nın kale içinden verdiği bilgilerle Yarhisar fethedildi. Holafira adını değiştirdi. Nilüfer oldu. Evlendiler. Bir yıl dolmadan Süleyman dünyaya geldi.

  Süleyman, bir bey oğlu olarak küçük yaşta eğitim görmeye başladı. Bir yandan eğitim alıyor, öte yandan silah kullanmayı öğreniyor, ata biniyordu. Çok sağlıklı, güçlü bir çocuktu.

  On iki yaşına geldiğinde babasına çıktı:

  "Alpler sefere hazırlanıyor. Ben de onlarla gitmek istiyorum."

  "Bira daha Süleyman! Biraz daha oğlum!..."

  "Daha ne kadar baba? Daha ne kadar?"

  Halid Bin Velid

   Halid Bin Velid, 583 yılında Mekke`de doğdu. Babası Velid Bin Mugire, Kureyş Kabilesi içinde önde gelenlerden biriydi. Geniş aile, Kureyş`in Mahzumoğulları kolundandı. Anne, Lübabe es-Suüra Asma Bint Haris`ti.

  Hem babanın, hem annenin Hazreti Muhammed`in soyuna akrabalıkları vardı.

  Kureyş Kabilesi, Mekke`nin en kalabalık kabilesiydi. Mekke`deki silahlı birlikler için Kubbe çadırı vardı. Bu çadırda Mekkeliler`den silahlı birlikler için yardım, bağış ve silah toplanıyordu. Velid bin Mugire, bu çadırın yöneticilerindendi. Ayrıca, Mekke Süvari Birliği Komutanlığı kendisine bağlıydı.

  Kazım Karabekir

   Musa Kazım, 1882 yılında İstanbul`da doğdu. Babası Mehmet Emin Paşa, jandarma subayıydı. Görevi gereği Osmanlı İmparatorluğu`nun değişik yerlerine tayin edildiği için Kazım da ailesiyle birçok değişik yer gördü. Gördüğü yerler içinde Van, Harput, Mekke onun zihninde en fazla iz bırakan yer oldu.

  Annesi Havva Hanım, nereye gittilerse oğlunun yetişmesi, eğitimi için büyük çaba harcadı. Aile, Karaman`ın Kasaba köyü doğumlu... Bu köy, günümüzde Kazımkarabekir ilçesi... Aile, Avşar Türklerinden Karabekiroğulları soyundan geliyordu. Kazım ortaokul çağına gelene kadar aile babanın görevi gereği bazı illerde yaşadı.

  Fatih`teki Askeri Rüştiye`de ortaokula başladı. Ortaokul bitince Kuleli ASker Lisesi`ne gitti. Lisede başarılı bir öğrenciydi. Liseden sonra gittiği Harp Okulu`nu 1902 yılında bitirdi.

  Fahrettin Paşa

   Fahrettin, 1868 yılında Rusçuk`ta doğdu. Asıl adı: Ömer Fahrettin...

  Soyadı kanunundan dolayı Türkkan soyadını aldı.

  1888 yılında Harp Okulu`nu, 1891 yılında Genel Kurmay`ı bitirerek, orduya Kurmay Yüzbaşı olarak katıldı. Değişik görevlerde bulundu. 1912 yılında Balkan Savaşı patlayınca, Osmanlı Bulgar Savaşı`nda görev aldı. Bulgar kuvvetlerinin durdurulması için komuta ettiği birlikle başarı kazandıysa da, ordu Çatalca`ya kadar geri çekildi.

  Ömer Fahrettin Türkkan, 1948 yılında vefat ettikten sonra tarihe adını Medine Savunması Kahramanı ve Kurtuluş Savaşı komutanı olarak altın harflerle yazdırdı.

 • 2. Hamur

Şanlı Komutanlar Serisi 5 Kitap Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.