sadsad x
asdasd
40,00 TL
26,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
14,00 TL
Sancılı Yıllar Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786055155254
Kapak: Ciltsiz
Ercan Özgür
Ercan Özgür
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sancılı Yıllar Kısa Özet

  1942 yılında Hatay`ın Erzin İlçesinde doğdu. İlkokulu Erzinde ortaokulu Dörtyol`da liseyi İskenderunda okudu.1968 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Ceyhan, Urfa Akçakale ve Erzincan`da Türkçe ve Edebiyat öğretmenliği yaptı, Erzincan`da çalışırken 1973`te askere gitti. Askerlik dönüşü görevini İzmir ve Gebze liselerinde sürdürdü. Daha sonra "eş durumu"ndan İstanbul`a atandı.

  İstanbul`da Üsküdar Lisesinde çalışırken 1978`de İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsünde görevlendirildi. Burada yöneticilik ve öğretmenlik yaptı. Adı geçen enstitü Yüksek Öğretmen Okulu olunca görevine orada devam etti. 1981 yılında M.E Bakanlığı`nın yurtdışına öğretim elemanı göndermek için yaptığı sınava katılarak sınavı kazandı ve Üsküp Üniversitesinde Türk Dili okutmanı olarak atandı. Bundan yaklaşık altı ay sonrası vizesi geldi, yolluk ve yeşil pasaport verildi. Yol hazırlıklarını yaparken, 1402 sayılı sıkı yönetim yasası uyarınca öğretmenlik görevine son verildi. 

  Bundan sonra bir süre pazarcılık yaptı, Büyük Larousse Ansiklopedisi`nde ve çeşitli dershanelerde çalıştı. İlkokul ortaokul ve liseler için test kitapları yazdı. Ayrıca Yeniortam Gazetesi Türk Dili Dergisi Cumhuriyet Bilim Teknik eki ve Dönemeç gibi yayın organlarında "deneme ve fıkra" türlerinde yazıları yayımlandı.

  1990 yılında 1402`likler için çıkarılan"kanun kuvvetinde kararname" ile öğretmenlik görevine döndürüldü. Önce Pendik Kılıçaslan İlköğretim Okulunda daha sonra Fenerbahçe Lisesinde çalıştı. 1995 öğretim yılında da "Danıştay kararı"yla M.Ü Atatürk Eğitim Fakültesinde eski görevine döndü. M.Ü Hukuk Fakültesinde Türk Dili derslerine girdi. 2001-2002 öğretim yılında emekli oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sancılı Yıllar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.