Sancho’nun Sabah Yürüyüşü

Yapı Kredi Yayınları

Haldun Taner

95,00 TL
61,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,25 TL
Sancho’nun Sabah Yürüyüşü Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9789750833991
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 152 adet satılmıştır.
Haldun Taner
Haldun Taner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sancho’nun Sabah Yürüyüşü Kısa Özet

  *Sancho’nun Sabah Yürüyüşü*

  Yapı Kredi Yayınları Haldun Taner’in öykülerini ilk basımlarına uygun olarak ayrı ayrı çıkarmayı sürdürüyor. Bunlar arasında unutulmaz öyküleri içeren kitaplardan biri de Sancho’nun Sabah Yürüyüşü.

  Haldun Taner’in, tiyatro çalışmaları nedeniyle ara verdiği öyküye Sancho’nun Sabah Yürüyüşü ile dönmesi 1969’da heyecanla karşılanmıştı.
  *Sancho’nun Sabah Yürüyüşü*, *Piliç Makinesi*, *Dürbün*, *Salt İnsana Yöneliş*, *Rahatlıkla*, *Ases* adlı altı öyküden oluşan kitap bu kez yazarın daha sonra eklediği uzun öyküsü *Gülerek Ölmek* ile birlikte.

  Sancho’nun Sabah Yürüyüşü iki karakteriyle öne çıkıyor: Sancho ve Ases. Taner’in hayvanların dünyasını anlatışındaki başarısı Sancho’da doruklara yükseliyor. Kaleci Ases’i anlattığı öykü ise edebiyatımızın en gözde futbol öyküsüdür.

  *Bu bir futbol hikâyesi değildir. Bir hüsranın hikâyesidir belki. Belki de bir itirafın. Ases benim bir tarafımdır. Mademki Ases’i seviyorum, o halde henüz kurtulabilirim. Ases benim doğmamış oğlum. Ases benim içimdeki ukde. Belki sizin de.*

  - Haldun Taner

 • 2. Hamur

Sancho’nun Sabah Yürüyüşü Hakkında Yorumlar