395,00 TL
256,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
138,25 TL
Samuraylar Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786057635891
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 274 adet satılmıştır.
Stephen Turnbull
Stephen Turnbull
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Samuraylar Kısa Özet

  Savaşcı Ruh, Şerefli Yaşam:

  Samurayların Tarihi…

  Dürüstlük ve sadakat onlar için vazgeçilmez kılavuzlardı. Soylu ve yaman hayatlar sürdüler. Kendi yaşam biçimlerini ifade eden Bushido kültürünün yanı sıra savaş becerileriyle ve taşıdıkları ölümcül kılıçlarla birçok sanat faaliyetine ilham kaynağı oldular. Onlar, eski Japonya’nın efsanevî savaşçılarıydı: Samuraylar…

  *Hizmet eden* anlamına gelen ve sadece askerî bağlamda kullanılan *samuray* tabiri ilk kez 10. yüzyılda görülür. İlk zamanlarda, muhafızlık görevi için başkent Kyoto’ya gidenleri tanımlama maksadıyla kullanılan sözcük, zaman içerisinde *güçlü toprak beylerine hizmet eden asker* anlamı kazandı. Kelimenin süratle aristokratik ve babadan oğula geçen bir mahiyet almasıyla samuray aileleri de tanınmaya ve değer görmeye başladı. Bazıları eski Japon beylerinin soyundan geliyordu. Diğerleri ise şöhretlerini askerî başarılara borçlu olan, yeni kurulmuş ve soylu tarihleri henüz yazılmaya başlayan ailelerdi.

  Stephen Turnbull’un elinizdeki çalışması, Samuray yaşantısını bütün yönleriyle keşfetmek için onları yalnızca harp meydanlarıyla sınırlandırmıyor; yaşamlarına, dini ve toplumsal geçmişleriyle birlikte kültürel başarılarına da ışık tutuyor. İlk ortaya çıkışlarından 19. yüzyıldaki lağvedilişlerine dek kılıçlardan takım elbiselere, topuz saçlardan melon şapkalara kadar oldukça akıcı bir üslupla samurayların kısa bir tarihçesini sunuyor.

  *Osprey Resimli Tarih Dizisi*nin üçüncü kitabı *Samuraylar*, birbirinden harika görsellerle Japonların kadim savaşçı geleneğini okuyucuya sürükleyici bir şekilde aktarıyor.

 • 2. Hamur

Samuraylar Hakkında Yorumlar